TJ SLOVAN ČERNOVÍR – FK JESENÍK 1 : 1 (1:1)

Sestava FKJ: Vrána – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek , Karakasidis, Minka (70´. Daniel), Vavrač – Furik ( 85´. Zrník), Kysela.

Naše mužstvo přijelo v neděli brzo ráno na předměstí Olomouce k dalšímu mistrovskému utkání. Po odpykaném trestů se do základní sestavy vrátil stopér Keltner. Oba dva dnešní soupeři v jarní části prokazují zlepšení a tak se dal očekávat dobrý fotbal.

Úvod patřil hostům, kteří byli aktivnější hýřili pohybem a přesnou kombinaci, které domácí často nestačili. V osmé minutě odražený míč znovu Nepožitek napálil na domácí svatyni, ale ten po teči z jednoho obránců končil těsně vedle pravé tyče domácí branky. Ve 13.min. hosté předvedli rychlou akci, kdy Nepožitek vysunul mezi domácí stopéry Martina Furika a ten dlouhou kličkou obešel i netakticky vyběhnuvšího Sedláře v domácí brance a levačkou do prázdné branky otevřel skóre zápasu. Hosté se dostávali i do dalších příležitosti, ale pojišťovací brankou neskončila ani jedna. Přímý kop Nepožitka domácí Sedlář chytá. Pěkná akce po pravé straně hostí skončila na obětavém zákroku domácího obránce špičky. Domácí postupem času vyrovnali hru a začali hostům nebezpečně zaápět. Ve 23.min. přímý kop domácího Pulkerta hostující Vraná vyráží na břevno a následnou dorážku kuby zastavil hvizd hlavního rozhodčího po kterém domácí lavička vyběhla do hřiště a nemohla přenést přes srdce, že bylo pískáno postavení mimo hru. Zbytečnou ztrátu míče Keltnera vyřešil Macura jenom za cenu faulu a žluté karty a domácí lavička byla opět na nohou a jako jeden muž se dožadovala červené karty. Domácí přesto dokázali vyrovnat po dlouhém autovém vhazování a závaru před Vránovou brankou se k míči dostal volný Géc vyrovnal. Přes snahu obou mužstev se již stav do poločasové přestávky nezměnil.

Druhý poločas už nebyl po fotbalové stránce tak kvalitní jako první, ale přesto se bylo na co dívat a obě mužstva chtěla vyhrát. Domácím se podařilo nastřelit tyč hostující branky, kdy v 62.min. po standardní situaci Vyroubala skončil míč na pravé tyči. Hosté ač byli fotbalovější, tak se museli v bojovnosti domácím vyrovnat a hlavní rozhodčí často přerušoval hru pro fauly z obou stran. V 74.min. po levé straně utekl Vavrač, ale jeho přihrávku na volného Furika stihl domácí Judas odehrát na rohový kop. Z následného rohového kopu zcela osamoceny Kysela hlavičkou jen těsně přestřelil sedlářovu branku. V 80.min. domácí Špička na půlicí čáře zcela nepochopitelně fauloval Vavrače a hlavní rozhodčí bez váhání domácímu bekovi ukázal červenou kartu. Domácí i v deseti mohli vstřelit rozhodující branku, ale zakončující veterán Štěpánek byl tak překvapený, že ani nezakončil a Vrána míč v pohodě schoval do svých rukavic. Hráči FKJ chtěli přesilovku využit ve svůj prospěch. Těsně před svým vystřídáním zakončoval křižně Furik, domácí Sedlář s vypětím všech sil vyrazil míč před sebe a dorážku nabíhajícího Daniela stihl Murárik tečovat na rohový kop.

Remíza v utkání je spravedlivým vyjádřením sil na hřišti, v nedělním dopoledni se hrál velmi dobrý fotbal z obou stran, nechyběli góly, šance, fauly a nakonec ani červené karta. Domácí ultrafans byli výborní a starali se o atmosféru na stadiónu.