Vedoucí Štíty odjely bez bodů

FK JESENÍK – TJ SOKOL ŠTÍTY 4 : 1 (3:1)

Sestava FKJ: Vrána (81´.Salva) – Novák, Keltner, Macura, Glac T. – Nepožitek , Karakasidis, Minka, Daniel (59´.Vavrač ), Vavrač – Glac P. ( 62´. Zrník), Kysela.

Do Jeseníku zavítal vedoucí celek tabulky a očekával se kvalitní fotbal přesto, že hostům se momentálně nedaří podle vlastních představ. Štítům chyběli dva hráči a to Hrabala a Sokol shodou okolnosti oba dva střelci z posledního vzájemného utkání.

Úvod utkání se odvíjel v opatrném duchu, kdy hosté vsadili na pozornou obranu a domácí mužstvo se přes obrannou tvrz hostů nemohli dostat až před hostujícího brankaře. Opatrný fotbal narušil hostující Sedláček, který vysunul domácího Petra Glace a ten 11.min. otevřel skóre zápasu. V 18.min. domácí předvedli moderní křídelní akci, kdy zakončující Kysela jenom trefil Gruntoráda v hostující bránce. Ve 22.min. hosté zahrávali přímý kop z poloviny hřiště, kdy centrovaný míč Hloušek hlavou usměrnil k levé tyči domácí branky a stav utkání byl vyrovnaný 1:1. To domácí Keltner takové štěstí neměl, kdy míč z jeho hlavičky skončil jenom těsně vedle pravé tyče. Ve 28.min. postupoval Petr Glac z levé strany sám na hostující branku, ale místo střely volil nahrávku, kterou hostující Prokop vystihl a nebezpečí odvrátil. Pěkné kombinace z první mezi Karakasidisem a Danielem skončila na skvělým zákroku hotujícího brankaře. V 33.min. hostující Svačina zahrál v pokutovém území rukou a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten ve 34.min. Jiří Nepožitek zkušeně proměnil a vrátil domácím hráčům vedení v zápase 2:1. V 38.min. domácí Jan Minka jak je jeho zvykem vstřelil krásnou branku proti které byl Gruntorád naprosto bezmocný. Na poločasovou přestávku odcházeli mužstva za stavu 3:1 pro domácí.

Druhý poločas začali domácí náporem a hned ve 49.min. Karakasidis nachází zcela osamoceného Pavla Kyselu, který hlavou vstřelil již čtvrtou branku domácích. Domácí již ve druhém poločase unavené hosty zcela jednoznačně přehrávali. Hosté se už soustředili na diskuse s rozhodčím a domácí branku ohrožovali centry po rohových kopech. Domácí měli několik dalších šancí, kdy Petr Glac postupoval sám na Gruntoráda, ale ten svůj tým zachránil, stejně jako při sólu Minky. Domácí mužstvo svým aktivním napadením nedovolilo hostům vážněji ohrozit domácí branku a sami svým přečíslením se dostávali do dalších střeleckých příležitosti, kdy však vše končilo na výborném hostujícím brankaři nebo na nepřesné finální přihrávce. Hosté dostali možnost zkorigovat výsledek v 89.min., kdy hlavní rozhodčí odpískal přímý kop z dvaceti metrů. Střídající domácí brankař však byl proti a přesnou umístěnou střelu přes zeď k levé šibenice vytáhl na rohový kop. Krátce potom hlavní rozhodčí odpískal konec utkání.

Domácí mužstvo vyhrálo naprosto zaslouženě, neboť hosté svým výkonem v dnešním utkání zklamali. To domácí utkání zvládli s bravurou vlastní k formě jakou v poslední době mají.