Podrobnosti k utkání Jeseník – Rapotín 11:0

V prvním podzimním utkání přivítal adept na postup jednoho z nováčků v soutěži z Rapotína. Hned od úvodních minut hráči FKJ ovládli hru a diktovali tempo hry. Hosté pozorně bránili a na domácí polovinu se dostávali jenom při svých dlouhých odkopech. Na první branku museli domácí příznivci počkat až do 18.min., kdy Lukáš Woitek hlavou usměrnil centr Minky do protisměru hostujícího brankaře. Hned v 19.min. Daniel Schneider ve skluzu zužitkoval centra Woitka a domácí vedli už o dvě branky. Nalomené sebevědomí hostů podtrhl ještě ve 22.min. Majstršín, který se nechal zcela zbytečně vyloučit. Tím byla veškerá útočná snaha hostů omezená a ti se spoléhali jenom na bránění. Z množství šancí do přestávky se ještě ve 27.min. a v 38.min. dvakrát trefil Pavel Kysela.

Druhý poločas začali domácí stejně jako skončili první a po dalších pěkných kombinačních i individuálních akcích navyšují vedení v 50.min. Jan Minka a v 51.min. Bronislav Mlynář. V 56.min. po rohovém kopu Schneidra se opět prosazuje navrátilec Lukáš Woitek a hlavičkou nekompromisně prostřeluje hostujícího Anděla. V 61.min. Daniel Schneider nejdříve nastřeluje břevno hostující branky, ale odražený míč v krkolomné pozici opět dopravil do jejích sítě. V 63.min. domácí opět po křídelní akci se dostali až před hostující branku a Petr Glac netradičně pravou nohou vstřelil už devátou branku svého celku. Domácí brankostroj se stále ještě nezastavuje a domácí příznivci začali skandovat „deset, deset, deset“. Hráči FKJ je vyslyšeli už v 67.min. když Lukáš Woitek vstřelil trochu šťastnou branku, když ho jeden z hostujících obránců nastřelil do hlavy a odražený míč doputoval již po desáté do hostující branky a autor branky se dočkal svého hattricku. Domácí kouč Petr Ševčík poslal v úvodu druhého poločasu všechny své náhradníky na hřiště a ti se snažili o přidaní dalších branek. Je však pravda, že po desáté brance domácí mužstvo v nasazení zvolnilo a hráči se snažili prosazovat individualisticky a každý chtěl již skórovat. Dostalo se tak i na hosty, kdy nejdříve z jedinou střelou si domácí Vrána poradil a nadějný únik hostujícího útočníka skončil na jeho váhavosti. Střelecké hody ukončil v 88.min. ten kdo je dnes začal a to byl Lukáš Woitek svoji čtvrtou brankou a celkovou už jedenáctou.

Domácí zvítězili naprosto zaslouženě a to spoustu šancí ještě neproměnili. Líbili se nejen vstřelené branky, ale plno pěkných kombinačních akcí. Hosté naprosto zklamali svým herním pojetím a nepředvedli nic z toho co je zdobilo v minulé sezóně, nebo v přípravných zápasech. Pro domácí je vysoké vítězství dobrým odrazovým můstkem v soutěži, ale teprve další a těžší zápasy ukážou, jak na tom mužstvo trenéra Ševčíka opravdu je.

Sestava a hodnocení hráčů: Vrána 5,5 – Vavrač 7,5 (65´.Keltner 6,5), Karakasidis 8, Macura 8,5, Glac T. 7 (65´.Krohmer 7) – Woitek 10, Minka 7,5 (55´.Hanzlík 7), Mlynář 8,5, Plhák 8,5 (55´. Glac P. 7,5) – Schneider 8,5 (61´.Bříza 6), Kysela 8,5.

Branky: Woitek 4x, Schneider 2x, Kysela 2x, Minka, Mlynář, Glac Petr. Žluté karty: Bříza