Jak se rodily body v Troubelicích

Trenér hostujícího mužstva oproti minulému kolu musel provést v sestavě dvě změny a to kvůli zranění hráčů Woitka a Vrány. Do branky tak byl opět povolán nestárnoucí Pastucha.

Byli to hosté, kteří od úvodních minut diktovali tempo hry v prvním poločase. Hned ve druhé a čtvrté minutě však střely Minky a Mlynáře šly vedle pravé tyče domácí branky. V 5.min. už Patrik Plhák technickou střelou na vzdálenější tyč uklidil odražený míč v pokutovém území domácích do sítě bezmocného brankáře Koukala. V 15.min. Mlynář se nádherně pověsil do centru Minky, ale domácí brankař byl proti. V 18.min. Plhák obešel i domácího brankaře, ale s míčem se dostal do úhlu a místo nahrávky volnému P. Glacovi zakončil střelou do pravé tyče. Domácí v těchto chvílích zápasu se jenom bránili a na polovinu hostů se dostávali pouze při osvobozujících odkopech. Ve 29.min. Kysela uvolnil na křídle Schneidra, který ve vápně našel volného Bronislava Mlynáře, který se do stříleného centru nádherně položil a přesnou hlavičkou zvýšil vedení hostů na dvě branky. Teprve po této brance hosté trochu povolili nohu z plynu a domácí se začali osmělovat. Nejdříve musel mimo pokutové území Pastucha, potom domácí z přímého kopu přestřelili hostující branku. V poslední minutě prvního poločasu se domácí dožadovali pokutového kopu po střetu Macury s Horákem, ale přesný hlavní rozhodčí měl úplně odlišný názor a ukončil první poločas.

Druhý poločas začal obrovskou šanci Schneidra, ale domácího Koukala nedokázal přehodit. Domácímu Purovi se v 50.min. podařilo velké individuální sólo, které nedokázal uhasit ani věhlasný hasič požárů Pastucha v hostující bráně a domácí snížili na rozdíl jedině branky.Po snížení domácí najednou vycítili šanci na vyrovnání a popřípadě otočení průběhu utkání. Hosté, i když na chvilku vypadli ze své suverenity, další komplikace nepřipustili. Dvě nebezpečné střely s přehledem vyrážel Pastucha. V 58.min. dokázal Plhák dotlačit míč potřetí do domácí sítě, ale pomezní rozhodí signalizoval postavení mimo hru a tak hra chvíli pro emoce na hřišti nepokračovala. Krátká přestávka paradoxně pomohla hostům, kteří se uklidnili a v 67.min. předvedli opět pěknou akci, na jejímž konci dorážející Patrik Plhák s přehledem zajistil opět hostům dvoubrankové vedení. Poslední branku vsítil Pavel Kysela v 82.min. V závěru měli domácí ještě tutovku, kterou zachránil Pastucha.

Hosté vyhráli zcela zaslouženě, kdy kromě desetiminutovky ve druhém poločase dokázali po zbytek času diktovat tempo hry. Jeseníku se tak podařilo prolomit výsledkový nezdar s tímto soupeřem z posledních soutěžních ročníků.

Sestava a hodnocení hráčů: Pastucha 9 – Vavrač 7,5 (82´.Novák -) Karakasidis 7,5 Macura 7,5 Glac T. 6,5 (72´.Keltner -) – Kysela 7 Minka 6,5 Mlynář 8,5 Plhák 9 – Schneider 6,5 (77´.Hanzlík -) Glac P. 6,5 (67´. Bříza 6).