Nervózní, přesto nakonec vítězný začátek sezóny

I taková úvodní utkání bývají. Jsou mužstva, od kterých nikdo nic nečeká a vyhrají, jsou mužstva, od kterých se očekává raketový start soutěže a vyhrají vysokým rozdílem, jsou i mužstva, jejichž trenér o soupeři neví téměř nic a od svého mužstva naopak očekává v prvním utkání jen předvedení toho nejlepšího, co v něm je. Třeba i jen to, že odvede na hřišti bojovný výkon nebo ukázku týmové touhy po vítězství, že nenechá soupeře si odvézt všechny tři body nebo bod. Úvodní utkání bývají i nervózní a takovým utkáním bylo i to naše. Přesto jsme to zvládli a sezónu úspěšně nastartovali.

Opět se ukázalo, v čem jsme silní a v čem máme rezervy. Na jedné straně velká ofenzivní síla, touha po vítězství, bojovnost, týmový duch, na straně druhé i samozřejmě chyby. Chyby nejen individuální, ale i v pojetí hry, zejména v obranné činnosti, ve středu hřiště nebo zakončení. Tvrdím, že chybuje každý. Chybuje obránce, po jehož chybě padne branka, chybuje záložník, který ztratí míč ve středu hřiště a soupeř jde do brejku, chybuje útočník, který nezvládne koncovku. To vše se v tomto utkání odehrálo. Na hřišti však byla vidět velká ofenziva našeho mužstva, brankové příležitosti, tlak i pěkné fotbalové akce. A to je důležité. Tým předvedl velkou sílu ve 20 minutách otočit výsledek z 1:2 na konečných a zasloužených 4:2, na druhou stranu musíme zdokonalit defenzivu.

Chválím kluky za bojovnost, touhu po vítězství, týmový duch v tomto utkání, ve kterém jsme zcela zaslouženě zvítězili. Chválím i kluky, kteří nastoupili do druhé půle, a to Jardu Orla a Jardu Vavrušáka a i Daniela Žigu, který však musel pro zranění brzy odstoupit. Kluci nás vytáhli z určité letargie, hru oživili a byli pro tým přínosem.Nyní se musíme připravit na silnějšího soupeře, MFK Havířov. Držte palce.