Podrobnosti k utkání Jeseník – Maletín

Ve třetím kole zavítal do Jeseníku další nováček v soutěži, který se pyšnil dvěma skalpy dvou silných týmů z loňské sezóny, a to Štítů a Leštiny. Na svůj první výlet do Jeseníku však hráči a ani funkcionáři Maletína dlouho nezapomenou. Pojďme společně však pěkně popořádku. Už ve třetí minutě zahrával rohový kop Minka, na přední tyči Karakasidis míč prodlužuje a na zadní tyči Lukáš Woitek otevřel skóre zápasu. V sedmé minutě po křidle utekl Woitek a předložil míč jako na podnosu Adamu Břízovi, který s přehledem poslal míč po druhé do sítě hostů. Ve 13.min. pro změnu po pravé straně zaskočili domácí hostující obranu a Bříza ve skluzu trefil jenom břevno hostující branky, ovšem odražený míč Lukáš Woitek uklidil po třetí do Hajtmarovy sítě. V 15.min. se připomněli i hosté, ale střela Berana domácího brankaře nezaskočila. V 18.min. utekl Keltnerovi Michalčák a jeho střela se otřela o bližší tyč Pastuchovy branky. Ve 20.min. opět udeřili domácí, Kysela hostům utekl a z jeho přihrávky se Adam Bříza nemýlil a domácí již vedli o čtyři branky. Ve 27.min. vystihl Pavel Kysela špatnou malou domů hostujícího Rattaye a technickou střelou na vzdálenější tyč vstřelil už pátou branku domácího celku. Ve 41.min. zahrával z levé strany od autové čáry přímý kop Martin Hanzlík a jeho míč ke zděšení hostů skončil již po šesté v jejích síti.

Druhý poločas začali domácí ve velkém stylu stejně jako končili první a už v 50.min. napřáhl z dobrých třiceti metrů Jan Minka a vstřelil nádhernou branku. V 67.min. střídající Patrik Plhák přidává už osmou domácí branku. Po této brance domácí mužstvo ubralo na své efektivitě, i když nadále předvádělo pěkné kombinační akce. V 72.min. Lukáš Woitek připravil největší brankovou příležitost hostů, kdy vyslal hostujícího útočníka do samostatného nájezdu, ale ten se svoji příležitostí naložil prachbídně a čestnou branku hostů nevstřelil. V 81.min. dostali hosté možnost zahrávat přímý kop z hranice velkého vápna, ale střela Michalčáka skončila na levé tyči nereagujícího Pastuchy. V 86. min. předvedli střídající Schneider s Vavračem pěknou akci, na jejímž konci Jan Vavrač nechal hostujícího brankaře si sednou na zadek a poté již do opuštěné sítě vstřelil devátou branku domácího mužstva. Domácí fandové se vytoužené desítky dočkali v 89.min., kdy Plhák vysunul mezi středními obránci hostů rozběhnutého Davida Macuru, který dlouhým blafákem obešel i brankaře a míč nekompromisně poslal už naposledy do sítě bezradných hostů. Konečný hvizd hlavního rozhodčího byl pro hosty vysvobozením.

Co k tomu dodat……..druhý domácí zápas a podruhé dvouciferný debakl pro hosty. Domácí jsou na vítězné vlně a věřme, že bude pokračovat i příští týden v derby v České Vsi.

Sestava a hodnocení: Pastucha 8 – Keltner 7,5 (60´.Novák 7,5), Karakasidis 8,5 Macura 9, Glac T. 7,5 (68´.Vavrač 7,5) – Hanzlík 8, Minka 7,5, Mlynář 9, Woitek 9,5 (78´.Glac P. -) – Bříza 8 (55´.Plhák 7,5), Kysela 8,5 (63´. Schneider 7,5).
Branky: Woitek 2x, Bříza 2x, Kysela, Hanzlík, Minka, Plhák, Vavrač, Macura.
Žluté karty: Bříza, Kysela.