Úspěšný vstup do sezony

FK JESENÍK – FK KOZLOVICE 11 : 1

Předposlední prázdninový víkend vstoupili do své mistrovské soutěže i starší žáci, kdy v prvním kole přivítali nováčka v soutěži a to Fotbalový klub z Kozlovic. Hned od úvodních minut se domácí pustili do svého soupeře, ale nepřesnost pramenící z nesehranosti byla brzdou v kombinací pro domácí mužstvo. První branky v novém soutěžním ročníků se domácí mužstvo dočkalo v 8.min., kdy na rohový kop Švajky si naběhl Marek Cekuras a razantní hlavičkou od břevna otevřel skóre zápasu. Domácí i přes velkou převahu se stále nemohli dočkat další branky a protože hosté pozorně bránili byl stav utkání stále těsný. Teprve až se na hřiště dostali i hráči z lavičky, tak s jejím příchodem přišli i další branky. Ve 21. min. domácí kapitán Zrník vysunul Vojtu Bašného, který v koncovce zachoval klid a střelou kolem brankaře navýšil vedení domácích na dvě branky. Ve 24.min. Švajka uvolnil ve velkém vápně hostí Pavla Polzera a ten přesnou střelou do levé šibenici definitivně zlomil odpor hostů. Ve 27.min. opět Pavel Polzer stal v pravou chvíli na pravém místě a s přehledem dorazil vyraženou střelu již po čtvrté do hostující branky. Do přestávky stihl Pavel Polzer zkompletovat svůj hattrick, když využil nezištné přihrávky od Švajky a v 31.min. vstřelil již pátou branku svého mužstva a svojí třetí branku v zápase.

Druhý poločas začali domácí náporem a hned ve 38.min. Jakub Litvík potrestal z pokutového kopu faul na Cundrlu. Ve 44.min. Cundrla našel v pokutovém území hostí zcela volného Marka Cekurase a ten s přehledem dorážel míč ji po sedmé do hostující sítě. Ve 46.min. pěknou střelou jenom otřásl břevnem hostující branky. Hosté se více osmělovali a domácí střídající brankař Látka několikrát předvedl svoji mršnost při střelách hostů. Ti za svoji aktivitu byli odměněni ve 49.min., kdy nevinný centr skončil v domácí síti. V 51.min utekl po pravé straně Pospíšil a předložil míč Kubovi Litvíkovi na malém vápně, pro kterého nebyl problém ho poslat do sítě již po osmé. Devátou branku přidal Daniel Pospíšil, který s míčem utekl po křídle a střelou pod padajícím brankařem zakončil svoji individuální akci. V 63.min. předvedl Vojtěch Bašný důraz a nebojácnost v tvrdém souboji na malém vápně a vstřelil desátou branku domácího mužstva. Těsně před koncem završil i Vojta Bašný svůj hattrick, když Zrník před hostující brankou nechrtil a míč přihrál z cela osamocenému kamarádovi, který ho s přehledem dopravil do sítě hostí.

Vítězství domácího mužstva je zasloužené a i odpovídá dění na hřišti. Toto vítězství se však nesmí přeceňovat a teprve utkání s kvalitativními soupeři odhalí skutečnou sílu mužstva.

Sestava a hodnocení: Balčirák 7 – Bauer 7, Nečesal 7, Cekuras 8,5, Horák 8 – Litvík 7,5, Bráblík 8, Zrník 8, Švajka 8,5 – Alföldi 7, Pospíšil 7.
Střídali: Látka 6,5, Bašný 9, Polzer 9, Cundrla 7,5
Branky: Polzer 3x, Bašný 3x, Cekuras 2x, Litvík 2x, Pospíšil.