MFK Havířov  –  FK Jeseník  –  1 : 6 (1 : 1)

Sestava:            Matějka  –  Táborský, Slámka, Mráz, Formánek

Hapala, Urban, Gnida, Prachař  –  Zálešák, Brumovský//Bajza

Branky:              3 – Prachař, 1  –  Zálešák, Urban, Hapala

Komentář:          Očekávané i neočekávané absence komplikovaly složení týmu před utkáním v Havířově. Opět byl na střídání připraven pouze „staršák“ Bajza a náhradní brankář. Proto jsme nastupovali s určitými obavami. Samotný zápas však tyto obavy nepotvrdil. Od začátku  jsme byli lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy se výrazněji prosadíme i střelecky. Důvodem poločasové plichty bylo především minimum kombinace a přemíra individuálních akcí, v čemž dominoval především jinak velmi agilní Urban. Pohovor v kabině určitě pomohl a když jsme ve druhém poločase k individuálním akcím přidali i trochu kombinace, přicházely příležitosti jako na běžícím páse. Do vedení na 2:1 nás poslal, po pěkném uvolnění Urbanem, Prachař a ke gólu z první půle tak přidal svůj druhý zásah. Poté se ve skrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval Zálešák ( posila z Lipové) a vedli jsme o dvě branky. Čtvrtou branku jsme vstřelili po dlouhém pasu na Bajzu, jeho následné zpětné přihrávce před branku, na kterou si perfektně naběhl opět Prachař a po jeho střele se opět napnula síť za zády soupeřova brankáře. Střelecký účet pak ještě vylepšily Urban, jenž dokončil únik Zálešáka povedenou střelou z hranice pokutového území a Hapala, který se prosadil pohotovou dorážkou. Od většího brankového přídělu pak domácí hráče uchránila jen přílišná zbrklost a nepřesnost našich kombinací při dalších brankových příležitostech.

Celkové hodnocení:   dobrý výkon