Co k tomu dodat!

SK Uničov – FK Jeseník  8:1  (3:1)

Snad jen omluva fanouškům a příznivcům FK Jeseník. Přiznám se, že jen těžko hledám slova komentáře k tomuto utkání, protože vlastně není co komentovat. Přesto pár slov.

Přijeli jsme na půdu soupeře z Uničova, mužstva, které pravidelněji tuto soutěž také vyhrává, takže jsme nečekali, že na ně vletíme a opět si odvezeme 3 body tak, jak tomu bylo i v minulé sezóně, kdy se zároveň podařilo vyhrát i domácí utkání. Čekali jsme, že to bude těžké, soupeř nás však překvapil již v úvodu utkání, kdy po chybě špatného dostupování útočníků soupeře před naši šestnáctkou vznikla situace, kdy náš stoper musel tuto situaci „hasit“. Po faulu však z toho byla penalta a domácí v 9 min. již vedli 1:0. Následující sled událostí v náš neprospěch byl rychlý. V 19. minutě po zmatku v obraně a špatně odkopnutém míči domácí zvyšují již na 2:0, ve 21. minutě následuje náš přímý kop z cca 30 m, exekutor však trefuje bránícího protihráče, míč odrazem tečuje rozhodčího a soupeř šel do brejku 2 na 1 a zvyšuje již na 3:0. V této době to bylo již na ručník. Našli jsme však sílu k obratu a zdálo se, že poločas snad i otočíme. Ve 30. min zahráváme rohový kop, který našel výborně před prázdnou brankou na zadní tyči  Martina Chromka, který se však zřejmě zalekl a míč poslal nad. Ve 40 min. Jarda Orel napřáhl a nádhernou střelou z 30 m míč poslal do sítě překvapeného domácího brankáře, 3:1. Poločas jsme mohli tedy korigovat a snad i vyrovnat.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním něco s tímto výsledkem udělat. Opak byl však realitou. Hned v úvodu druhé půle stoper chyboval „kiksem“ uprostřed hřiště špatnou rozehrávkou, namazal tímto útočníkovi soupeře, který samostatný nájezd na jinak výborného Honzu Pastuchu v bráně tento proměnil a  zvýšil na 4:1 a bylo po všem. Následoval sled chyb, frustrace. V 61. minutě 5:1 po špatném odehrání míče z naší šestnáctky, v 72. minutě ztráta záložníka uprostřed hřiště, následoval opět brejk na Honzu – 6:1, v 76. minutě po zmatku v obraně – 7:1 a v samotném závěru ostudu završila penalta na konečných 8:1.

Dostávám se k samotnému závěru hodnocení. Co k tomu dodat? Snad jen to, že to byl opět vynikající soupeř, se kterým jsme však mohli uhrát lepší výsledek. Nezbývá než na tréninku přidat a již v neděli odčinit porážku vítězstvím v domácím utkání s Novým Jičínem.

Sestava mužstva: Pastucha Jan – Orel Jaroslav, Mazánek Patrik, Vlček Jan, Knebl Josef, Vavrušák Jaroslav, Bajza Karel, Chromek Martin, Nguyen Van Tiep – Vojtek Radim, Zrník Richard. Střídali: Hanúsek Jan, Ličman Pavel, Mráz Jiří. Náhradní brankář: Matějka Jiří