Kombinace, zodpovědnost, koncentrace a bojovnost = vítězství

MFK VÍTKOVICE „B“ U19  :   FK JESENÍK  U19         1 : 3   (1:1)

Přijeli jsme, odehráli jsme a zvítězili jsme. I takovým způsobem bych mohl okomenovat dosažený úspěch ve Vítkovicích. Zase tak úplně jednoduché to však nebylo.

Stejně jako trenér U17 jsem rovněž řešil absence, chybělo několik hráčů. Jednak dvě zranění, v jednom případě start za kmenový klub (kolizní utkání), v jednom případě pro mne zcela nepochopitelná omluva hráče, který si chtěl vybrat volno jen proto, že v neděli startuje za jiný klub v jiné soutěži. Podotýkám, že jsme toto utkání hráli v sobotu!! V dalším případě hráč nejel na utkání z jiných důvodů, zřejmě možná proto, že v Olomouci mají nákupní domy v neděli asi zavřeno. Komentář nechť si fanoušek k výše uvedenému udělá sám, tito hráči by se zase měli nad sebou zamyslet. Dovedu pochopit mnoho různých důvodů, se kterými nemám zásadní problém.Pro mne je toto jednání však zcela nepřijatelné a jistě se k tomu nějakým způsobem také postavím.

Přestože jsem měl k dispozici jen 12 hráčů, kluci se s tímto na hřiště poprali excelentním způsobem a to tím, že prostě hráli fotbal. Kombinovali, nabíhali si a hráli agresivně na míč a nutili hned od první minuty soupeře k chybám a dostat je pod tlak. Tento tlak jsme měli téměř po celé utkání, až na pár výjimek.

Do čtvrté minuty utkání jsme si vypracovali po pěkné křídelní hře Josefa Knebla hned dvě čisté gólové šance, z jedné z nich jsme dokonce nastřelili tyč soupeřovy branky. Pak následovala v osmnácté minutě další, opět přes křídlo z pravé strany, kdy Nguyen zatáhl míč do čtverce, dal podélně do malého vápna, Ríša Zrník však v těžké pozici prudký míč netrefil.

Soupeř se osmělil až ve 24 minutě, kdy zahrával přímý kop ze 40m, nákop šel až na malé vápno, Jarda Dostál souboj neustál a míč se odrazem dostal k neobsazenému hráči, který se nemýlil a poslal domácí do vedení. Tato situace však kluky neposadila na zadek, věděli , že dosavadní hru mají ve svých rukách a pokud budou hrát stejným způsobem, vyrovnání by neměl být problém. A tak se i stalo. Hned po rozehrávce přišly další naše brankové příležitosti, které jsme zužitkovali ve vyrovnávající branku, kdy ve 40 minutě po nádherné individuální akci Ríši Zrníka. Ten přímočaře obešel ve středu  hřiště dva hráče až se dostal před šestnáctku, kde vyslal nádhernou kolmici do vápna Danielu Žigovi, který se nemýlil a vyrovnal na poločasových  1:1.

Druhá půle začala excelentně. Hned po rozehrávce aktivní Josef Knebl doběhl domácího brankáře, kterému sebral u postranní čáry míč a běžel s ním až do prázdné branky. Branku však rozhodčí neuznal pro údajný faul. Jelikož jsem u této situace stál několik metrů, dle mého názoru to faul v žádném případě nebyl. Rozhodčí je však pánem na hřišti a stav se nezměnil. Situace kluky nijak nerozhodila, s rozhodčím nediskutovali a koncentrovali se na dále na svůj individuální výkon, protože věděli, že to prostě přijde. A přišlo. v 50 minutě Radim Vojtek zahrával rohový kop, který ve výskoku našel Ríšu Zrníka, ten se nemýlil a nádhernou hlavičkou zvýšil náš náskok na 1:2. Hra se uklidnila, přidali jsme na kombinacích, k čemuž nám pomohla situace z 54 minuty.Daniel Žiga viděl špatně postaveného domácího brankáře, který stál mimo šestnáctku. Snažil se jej tedy přelobovat, brankář však chytl míč mimo území a následovala ČK a od té doby hrál soupeř o desíti. Z nařízeného přímého kopu jsme však branku nedokázali vstřelit. Vývoj utkání byl stejný, měli jsme trvalý tlak. Soupeř v posledních minutách však ještě chtěl utkání brankově zvrátit a do našeho území nakopával vysoké míče. Z jedné situace mohl i vyrovnat, avšak pozorný Jarda Dostál bravurně zachránil. Naopak v poslední minutě z brejkové situace Martin Chromek přehodil brankáře a tímto lobem taky utkání skončilo.

Vítězství bylo naprosto zasloužené, hráči sami sobě i mně udělali krásnou sobotu.

Kluci podali zodpovědný kombinační, agresivní a hlavně kolektivní výkon. Chválím samozřejmě všechny a bez rozdílu. Zvlášť bych chtěl však pochválit Ríšu Zrníka a Josefa Knebla, který byl po celou dobu aktivní a branku v tomto utkání si jistě zasloužil vstřelit. Snad to vyjde příště Pepo.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Radim Vojtek, Patrik Mazánek,Jan Krátký, Jaroslav Orel – Karel Bajza, Martin Chromek, Daniel Žiga, Nguyen Van Tiep – Richard Zrník, Josef Knebl

Střídali: Jiří Mirčevský, Jiří Mráz

Další náhradník: brankář Jiří Matějka

Branky vstřelili: Daniel Žiga, Richard Zrník, Martin Chromek