Potvrdili jsme body z Vítkovic

Po vítězství ve Vítkovicích se naskytla příležitost tyto získané body potvrdit vítězstvím v dalším domácím utkání, kdy jsme v sobotu hostili mužstvo Zábřeh na Moravě. Podařilo se.

Přijelo mužstvo, se kterým se v loňském ročníku uhrál pouze bod jarní remízou v domácím prostředí 1:1. Přestože, stejně jako každému mužstvu, odchází každý rok ti nejstarší, očekával jsem, že mužstvo ze Zábřeha, coby stabilního třetiligového fotbalového klubu, s tímto nebude muset mít velký problém. Ukázalo se, že zřejmě opak je pravdou, jelikož soupeř měl jen dva hráče na střídání a zřejmě trenér hostí řeší stejný problém jako mnoho dalších trenérů, a to nedostatek hráčů.

K utkání mohu doplnit předchozí Karlův příspěvek jen o situace, které svědčily o celkové převaze našeho mužstva od samého začátku utkání až do jeho konce, o naší kombinační hře doprovázené pěknými fotbalovými akcemi, kterým v mnoha případech chybělo jen jedno, brankové využití.

Po 15 minutovém „oťukávání“ obou mužstev a našem postupně zesilujícím tlaku, se v šestnáctce důrazem prosadil Ríša Zrník, kterého hosté faulovali a následoval pokutový kop, kterého se ujal samotný aktér situace, Ríša však nastřelil pouze tyč. Bylo však otázkou času, kdy se skóre bude měnit. A přišlo to. Hned 7 minut poté vyslal kolmici Ríša Zrník do čtverce na Pepíka Knebla a ten se premiérově trefil, 1:0. Následovaly další brankové vyložené situace. Ve 34 minutě šel Ríša Zrník sám na brankáře hostí, který vyběhl, Ríša nedal. Hned minutu poté Karel Bajza vyslal slibnou střelu z dálky, těsně minul. Ve 42 minutě po sérii narážeček Ríša Zrník – Radim Vojtek druhý jmenovaný vystřelil – těsně vedle. Ve 43 minutě opět Radim Vojtek střílí, brankář vyráží před sebe na volného Pepíka Knebla, který z první opět střílí a brankář bravurně vyráží na rohový kop, který Karel Bajza přetahuje na zadní tyč, kde nachází Honzu Krátkého, ten hlavou vrací do malého čtverce, kde nachází opět Josefa Knebla. Pepa se nemýlí a hlavou zvyšuje na poločasových 2:0.

Druhý poločas, ten lze nazvat hned od první minuty jako naše exhibice nejen pěkných fotbalových momentů a řešení situací, ale zároveň také zahazování vyložených šancí. Hned v první minutě druhé půle Josef Knebl šel sám na brankáře, nedal. v 53 minutě Ríša Zrník zahrával přímý kop, kdy na signál v šestnáctce naběhl Karel Bajza a hlavou přehazoval brankáře, který to však vystihl a situaci zlikvidoval. V 60 minutě po důrazu ve čtverci soupeře uzavírá hattrick svůj Josef Knebl, 3:0. Následuje série našich pěkně se rozvíjejících křídelních fotbalových herních situací, do kterých se zapojili i krajní obránci, žádná z nich však neskončila brankou. V 80 minutě však David Marcinov napřáhl z 25 m, jinak vynikající brankář hostů neměl šanci, 4:0. V dalších minutách se dostali svým důrazem ve čtverci soupeře Jan Hanúsek a Vojta Kisel do brankových příležitostí, v branku se jim však tyto situace nepodařilo proměnit.

Nezbývá než konstatovat, že soupeř neměl v tomto utkání šanci, byli jsme jednoznačně lepší a jen vynikající brankář hostů zabránil tomu, že výsledek neskončil dvouciferným rozdílem.

Chválím celé mužstvo za kolektivní herní  kombinační projev, který se musel divákům líbit a zároveň Pepíkovi Kneblovi gratuluji ke vstřelenému hattricku. Nyní však tzv. „z hrušky dolů“, zpátky na zem. Musíme se připravit na dalšího soupeře, mužstvo 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí. Další domácí utkání se odehraje již následující středu od 17 hodin na stadionu FK Jeseník. Naším úkolem je opět potvrdit dobrý výkon z předchozích utkání a zvýšit naše bodové konto v tabulce .

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jaroslav Orel, Patrik Mazánek, Jan Krátký, Jaroslav Vavrušák – Radim Vojtek, Daniel Žiga, Karel Bajza, Nguyen Van Tiep – Richard Zrník, Josef Knebl

střídali: David Marcinov, Jan Hanúsek, Vojtěch Kisel, Jiří Matějka (brankář)

branky: Josef Knebl – 3x; David Marcinov – 1x