Podrobnosti k Moravskému Berounu

Druhou zářijovou neděli odehrálo naše mužstvo další mistrovské utkání na hřišti v Moravském Berouně, kde pořadatele dělali maximum proto, aby se utkání odehrálo na nerovné náhradní travnaté ploše. Hlavní rozhodčí spolu s delegátem svazu však rozhodli, že hlavní travnatá plocha je po vydatných deštích způsobila. Je nutno ke ctí všech hráčů říct, že až na malé výjimky se jednalo o korektní utkání bez zákeřných faulů. Domácí hned ve druhé minutě zahrozili, kdy si připravili za celé utkání jedinou tutovou brankovou příležitost, ale Gálik s ní naložil prachbídně a hostujícího Vránu ani nevystrašil na tož, aby ohrozil. To hosté hned z první standardní situace udeřili. Domácí obrana musela zastavit průnik Keltnera jenom za cenu faulu. Míč si postavil Hanzlík a přesně našel rozběhnutého Bronislava Mlynáře, který hlavou otevřel skóre zápasu už ve čtvrté minutě utkání. V 15.min. Plhák nastřelil levou tyč domácí branky a Keltner poslal odražený míč jen těsně vedle pravé tyče. Hosté měli v utkání naprostou převahu a domácí se jenom bránili, kdy však na těžkém terénu nedokázali hosté své slibné akce dotáhnout do gólového efektu. Druhou branku vstřelil ve 32.min. Lukáš Woitek, který využil špatné rozehrávky domácího brankaře a střelou ne ze čtyřiceti, ale snad až z pětačtyřiceti metrů poslal míč do opuštěné branky. Na poločasovou přestávku, tak odcházeli spokojenější hosté.

Hned po přestávce ve 46.min. utekl domácí obraně Plhák a předložil míč jako podnosu pro Vacláva Keltnera, který neměl sebemenší problém ho potřetí dopravit za záda bezmocného domácího brankaře. Hosté byli stále aktivní, ale své další brankové příležitosti už nedokázali dotáhnou k dalším brankám. Domácí mužstvo se snažilo a bojovalo, ale na hosty to v dnešním utkání nestačilo. Vysoké míče do pokutového území s přehledem sbíral Vrána a ke střelbě domácí nepustila hostující obrana. S postupem času bylo víc než jasné, že domácí hráči hnání do útoku domácím trenérem a přítomnými diváky bojuji aspoň o čestný úspěch. To hosté z pozorné obrany stále vyráželi do nebezpečných příležitosti, kdy nadějné střely Hanzlíka a střídajícího Břízy rovněž brankou neskončili. V poslední minutě se domácí publikum společně se svými hráči dočkali čestného úspěchu. To hostující obrana se už viděla v teplé sprše a podcenila únik Šimka, který obešel si obhodil i Vránu a hlavičkou dopravil míč do hostující sítě.

Hosté vyhráli naprosto zaslouženě, po celé utkání diktovali tempo hry a domácí až na úvodní šanci vůbec nepustilo k ohrožení vlastního brankaře. Sami předvedli několik pohledných útočných křídelních akcí. Domácí po celé utkání dřeli a bojovali, ale dnešním výkonem nemohli hosty v ničem ohrozit. V samotném závěru se dočkali aspoň čestné branky.

Sestava a hodnocení: Vrána 6 – Novák 6,5, Karakasidis 7, Macura 7,5, Glac T. 6,5 – Woitek 8, Hanzlík 5,5 (85´.Koukol -), Mlynář  8,5, Plhák  6,5 – Keltner 6,5, Glac P. 6  (75´. Bříza -). Branky: Mlynář, Woitek, Keltner. Žluté karty: Glac T.