Varování tentokrát přišlo již ve 38. vteřině!!!

FK SAN JV Šumperk U19  :  FK Jeseník U19   1:4  (1:1)

Předchozí domácí utkání s Frýdlantem nad Ostravicí pro nás bylo určitým varováním, v nedělním utkání toto varování přišlo již ve 38. vteřině zápasu. Právě v tento okamžik padla první, a zároveň i poslední branka domácích. Možná právě toto varování pro nás znamenalo předzvěst dobrého výsledku.

Ještě jsem se ani pořádně neusadil na lavičku a prohrávali jsme již jedna nula. Domácí se na nás vrhli s nemírnou agresivitou, důsledně napadali, nepustili nás téměř do ničeho, dá se říci, že předváděli ligový dorostenecký fotbal. Až v 18. minutě jsme se osmělili, kdy po křídelní akci z levé strany dostal na střed míč Ríša Zrník, který vystřelil těsně vedle. Tímto okamžikem domácí s efektivnějším fotbalem skončili. Do této chvíle jsem nebyl přesvědčen o tom, že zde uhrajeme slušný výsledek. Dvacátou minutou jsme převzali otěže utkání do svých rukou, začali jsme soupeře přehrávat, po faulu ve vápně na opět aktivního Josefa Knebla  Daniel Žiga penaltu chladnokrevně proměnil a vyrovnal na poločasových 1:1. O poločase proběhlo tzv. „mytí hlav“. Vytýkal jsem svěřencům neaktivitu, neagresivitu, nenapadání, protože právě v těchto činnostech jsme 20 minut první půle za soupeřem zaostávali.

Snad si tyto pokyny a výtky si kluci do druhé půle vzali k srdci, protože to byl jiný mančaft. Jednak nám pomohla trochu šťastná, ale o to důležitější branka hned v první minutě druhé půle, když Radim Vojtek šel aktivně proti rozehrávce domácího brankáře, který s odkopem zaváhal tak, že ho nastřelil a míč poslal do vlastní sítě, vedli jsme 1:2. Od té doby jsme na hřišti byli jen my, přestože domácí chtěli hrát fotbal dále. My jsme je však již vůbec do ničeho nepustili. Naopak v 72. minutě zahrával Ríša Zrník přímý kop z pravé strany, míč prošel obranou až na malé vápno, kde Josef Knebl dorazil míč do sítě a když v 82. minutě Jiří Mirčevský střelou z přímého kopu ze 30. metrů a navíc „angličákem“ zvýšil náskok na 1:4, mohli jsme slavit. Ve druhé půli soupeř neměl vůbec nic.

Chválím opět všechny hráče, kteří se po neúspěšném začátku zvedli, překonali tlak domácích a postupně soupeře přehráli ke konečnému vítězství. Bylo to opět kolektivní vítězství. Zvláště však chci pochválit kluky z mužstva U17, a to Jiřího Slámku s Jirkou Mrázem, kteří nastoupil ke konci utkání do hry, a po jejich kombinaci mohl Jirka Slámka vstřelit svůj premiérový gól v našem mužstvu. Jen tak dále, jsem rád, že se o jejich služby budeme určitě moci v budoucnu opřít.

Nyní nám nezbývá nic jiného, než potvrdit získané body v následujícím nedělním domácím utkání s Čechovicemi. Držte palce.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jaroslav Orel, Patrik Mazánek, Jan Krátký, Jaroslav Vavrušák – Nguyen Van Tiep, Daniel Žiga, Radim Vojtek, Karel Bajza – Richard Zrník, Josef Knebl

Střídali: Jiří Mirčevský, Jiří Mráz, Jiří Slámka

Další náhradníci: Josef Prachař, Jiří Matějka (brankář)