Rozjížděli jsme se pomalu

FK Jeseník  –  TJ Sokol Čechovice  –  6 : 1 (4 : 1)

Sestava:    Pastucha-1,5  –  Táborský-3; Slámka-2; Bajza-1,5;

Hapala-3  –  Bartošek-2; Mráz-2; Gnida-2,5; Bužík-3

Urban-3; Zálešák-2,5 // Brumovský-3,5

Branky:     2x Urban; 1x Zálešák, Slámka, Gnida, Bužík

Komentář: Pro nemoc chyběli hned čtyři hráči kádru a tak jsme měli velmi omezené možnosti při skládání sestavy pro utkání s Čechovicemi. Ve svízelné situaci nám vypomohl Karel Bajza a tak seděl na střídačce, vedle náhradního brankáře, alespoň jeden hráč.

Utkání začalo vskutku divoce. Hned z prvního útoku jsme vstřelili branku (Zálešák, naběhnuvší si na přihrávku za obranu soupeře), jenomže soupeř za další dvě minuty srovnal. Brankové dostihy pokračovaly a do vedení nás opět poslal Slámka, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu. Soupeř měl naprosto stejnou příležitost záhy poté, ale brankář Pastucha již zřejmě nechtěl inkasovat a tak několikrát po sobě zasahoval na brankové čáře a svoji branku uhájil. Ve 14. min. jistil náš náskok Gnida, který prošel středem soupeřovy obrany a střelou do protisměru pohybu brankáře skóroval potřetí. Po divokém úvodu se hra přece jen trochu zklidnila a probíhala především ve středu pole. Průvodním jevem této pasáže zápasu byla na obou stranách veliká nepřesnost v kombinaci. Hráči nebojovali ani tak proti sobě, jako proti míči, kluzkému terénu a hlavně sami proti sobě a své nesoustředěnosti. V nezáživném konci poločasu jsme se prosadili ještě jednou, když individuální akci Zálešáka dokončil gólovou dorážkou Bužík.

V kabině jsme si hodně „povídali“ a již od prvních minut druhé půle byla vidět změna. Začaly „chodit“ přihrávky, zlepšil se pohyb bez míče a najednou zůstalo na hřišti prakticky jen jedno družstvo. Vytvářeli jsme si jednu brankovou příležitost za druhou, ale koncovka byla žalostná, když jsme několikrát nedokázali trefit ani prázdnou branku soupeře. Přesto jsme měli režii utkání jasně ve své moci a konečně jsme alespoň naznačili naše možnosti. Soupeř již nestačil a prakticky naši branku vůbec neohrozil. Z již zmíněného množství brankových příležitostí jsme přece jen dokázali alespoň dvě využít, když se dvakrát střelecky prosadil Urban.

Celkové hodnocení:  slabý, postupně se lepšící výkon