Vysoké vítězství ve Vidnavě

VIDNAVA – JESENÍK 1 : 8 (1:3)

V sobotním dopoledni odehrálo naše mužstvo další mistrovské utkání okresního přeboru starších přípravek ve Vidnavě. Od úvodních minut měli hráči FKJ v utkání navrch a svoji převahu dokázali v rychlém sledu brankami Lukáše Hlobila, Mariana Bartoše a Ondřeje Formánka zúročit v tříbrankové vedení. Toto vedení jakoby mužstvo úplně vyvedl z nastolené taktiky a hráči začali upřednostňovat individuální hru a zapomínali na to, že fotbal je kolektivní sport. Přesto si hosté vypracovali spoustu šanci, které však velmi lehce zahazovali. Domácí se k ohrožení branky hostů dostávali jenom minimálně a to ještě většinou po zbytečných chybách hostující obrany. Obdrženou branku si hosté vstřelili sami po špatné rozehrávce v obraně. Těsně před poločasem se vytáhl ukázkovou robinzonádou z dob Pavla Srníčka Karel Zelinka a nepřipustil komplikace v zápase.

Do druhého poločasu domácí vlítli se snahou o vyrovnání, ale i druhý jesenický gólman David Novák své mužstvo podržel. Hosté s v úvodu druhého poločasu trápili s přesnou rozehrávkou, ale jakmile Ondřej Formánek vstřelil čtvrtou branku svého mužstva začalo na hřišti existovat jenom jedno mužstvo a to hosté. Ti najednou pochopili, že s pohybem a s přesnou rozehrávkou budou domácí hráče přehrávat. šance přicházeli jako na běžícím páse, ale Radim Nedoma, Ondřej Tomášek, Lukáš Hlobil a Jan Drochýtek je nedokázali proměnit. Posledně jmenovaný však výstavní střelou zatřásl jenom domácím břevnem. Do konce utkání hosté přidali další branky a to zásluhou opět Ondřeje Formánka, dvakrát Karlem Zelinkou a Marianem Bartošem.

Vítězství hostů je zcela zasloužené a přesvědčivé, pokud si hráči dokázali přihrát, tak měli jasnou převahu a neměli problém si vytvářet brankové příležitosti. Domácí mužstvo působilo dosti odevzdaným dojmem a střelecké příležitosti měli jenom po zbytečných chybách hostující obrany.

Sestava FKJ: Zelinka Karel – Zelinka Matěj, Bartoš Marian, Formánek Ondřej, Tomášek Ondřej, Hlobil Lukáš. Střídali: Nedoma Radim, Drochýtek Jan, Novák David. Branky: Formánek 3x, Bartoš 2x, Zelinka Karel 2x, Hlobil.