Ach ty ospalé začátky!!

FK JESENÍK U19  :  TJ SOKOL ČECHOVICE U19   4:0  (3:0)

Ach ty ospalé začátky. Ne jinak tomu bylo i v tomto dalším domácím utkání se Sokolem Čechovice. Hned v 6. minutě jsme obstáli v těžké zatěžkávací zkoušce, a to brejku dvou útočníků na, v brance překvapeného, Jardu Dostála. Situaci bravurně, za pomocí dobře vyběhnuvšího Jardy v brance, vyřešil Jarda Orel, který vystihl přihrávku a zamezil tak vstřelení vedoucí branky hostí. Jak se ukázalo, byla to ojedinělá, avšak bezpečně gólová šance soupeře. Začátek špatný, konec dobrý. Kluci se probudili a začali hrát. Odpověď přišla za 5 minut, kdy Jarda Orel opět bravurně zpracoval vysoký míč na středu hřiště, posunul Pepovi Kneblovi, ten vyslal kolmicí do čtverce Karla Bajzu, který se z otočky nemýlil a poslal nás do vedení 1:0. Za 6 minut to bylo již 2:0 a kdo jiný skóroval, než Josef Knebl. Toho po pěkné kombinaci narážeček Zrník – Orel – Nguyen po pravé straně poslední jmenovaný našel bezchybně na malém vápně a Josef z otočky zvýšil na 2:0. O 2 minuty později rozvlnil síť hostů Martin Chromek po téměř totožné akci Nguyena z pravé strany, 3:0. Soupeř se však nevzdal a hned 2 minuty poté jejich brejkovou akci nakonec musel vyřešit a míč z brankové čáry vykopávat Honza Krátký. Více toho soupeř v první půli však neukázal. V dalším vývoji této části hry jsme ještě mohli po pěkných kombinacích náš náskok zvýšit. ve 41. minutě Honza Krátký překopl bránu z malého vápna a ve 45. minutě z přímého kopu našel Ríša Zrník hlavu Karla Bajzy na penaltě, brankář však chytl. Poločas 3:0.

Druhá půle připomínala z naší strany spíše jen udržování průběžného výsledku než, před domácím publikem, předvádění atraktivního útočného fotbalu. I takový však fotbal někdy bohužel je. Až v 70 minutě jsme se opět probudili a po akci Jardy Orla, který posunul kolmici na Josefa Knebla, který vystřelil a svojí druhou brankou pečetil konečný výsledek utkání na 4:0.

Splnili jsme si předsevzetí, a to opět potvrdit úspěch ze Šumperka a získat další tři body. Nyní nás však čekají silnější soupeři z Valašského Meziříčí, Přerova a Hranic. Uvidíme a držte nám palce.

Pro nenadálou marodku, se kterou se nyní potýkáme, nastoupili do utkání dva hráči U17, Jiří Mráz a Jiří Slámka. Jirka Mráz odehrál výborných 58 minut, Jiří Slámka 22 minut. Oba odvedli výborný výkon, děkujeme.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jaroslav Vavrušák, Patrik Mazánek, Jan Krátký, Jaroslav Orel – Nguyen Van Tiep, Martin Chromek, Richard Zrník, Karel Bajza – Jiří Mráz, Josef Knebl

Střídali: Jiří Slámka, Jan Hanúsek

Další náhradník: Jiří Matějka – brankář