Utkání rozdílných poločasů č.2

1.FC Viktorie Přerov U19  :  FK Jeseník U19    3:1  (2:0)

Utkání dvou absolutně rozdílných poločasů. Tak by se jednoduše dal zhodnotit průběh tohoto zápasu. Zatímco první poločas byl de facto v rukou domácích, půle druhá byla v naši režii, přesto jsme body nakonec nepřivezli.

První poločas byl soupeř aktivnější na míči, kombinoval v rychlosti, byl pohyblivější a nám se špatně reagovalo na systém jejich hry. Přesto se k vyložené šanci nedostali, ačkoliv paradoxně udeřili dvakrát. Branky jsme obdrželi ani ne tak po hrubých individuálních chybách, jako spíše po takticky špatném rozebrání hráčů v malém vápně. Branky padly ve 22. a 37. minutě. Druhá z nich po situaci, kdy jsme zahrávali přímý kop, centr byl však krátký a z odraženého míče po rychlé kombinaci soupeř udeřil. Osmělili jsme se až posledních 7 minut střelou Martina Chromka. Smutné chvíle si naše mužstvo prožilo ve 43 minutě, kdy Jarda Orel utrpěl po srážce s domácím brankářem ve vyložené šanci těžké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice a chybět nám bude do konce podzimní části soutěže. Věřme, že se brzy Jarda uzdraví a bude připraven nastoupit do zimní přípravy. Držíme Jardovi palce a na hřišti budeme bojovat i za něj!!

Jakoby tato situace nakopla naše mužstvo do druhé půle. Po mytí hlav v kabině to na hřišti bylo již jiné mužstvo. Naopak domácí přestali hrát a jakoby se i našeho nástupu zalekli. Kluci se zvedli, začali důsledněji napadat, kombinovali a v 53. minutě jsme mohli ihned zkorigovat průběžný stav, kdy Josef Knebl zahodil tutovku a s domácím brankářem přehodil zároveň i jeho branku. Nicméně jsme bojovali dál a snížení přinesla minuta 70. Patrik Mazánek zahrával přímý kop, kterým našel hlavu Honzy Krátkého, ten snížil na 2:1. Od 75. minuty jsem přeskupil hru na tři útočníky, přišly i brankové příležitosti a jak už to nakonec ve fotbale i bývá, udeřil soupeř prakticky z jediné akce, byla 87. minuta. Domácí tak upravili výsledek utkání na konečných 3:1.

Fotbalový bůh tentokrát nebyl na naší straně. Zasloužili jsme si však odvézt minimálně bod. Zklamaný nejsem. Kluci bojovali až do konce a za to jim všem patří pochvala. Škoda jen toho, že jsme se probudili bohužel pozdě. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dále, a to hned v následujícím posledním domácím utkání s dosud vedoucími Hranicemi. Držte palce.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Hanúsek, Patrik Mazánek, Jan Krátký, Jaroslav Orel – Nguyen Van Tiep, Richard Zrník, Radim Vojtek, Martin Chromek – Karel Bajza, Josef Knebl

Střídali: Jiří Mráz

Další náhradníci: Jan Pastucha – brankář, Lukáš Urban