v 10 lépe než kompletní

FK Jeseník  – SK Hranice  –  0 : 2 (0 : 2)

Sestava:    Matějka  –  Hapala, Bajza, Mráz, Formánek

Švardala, Bartošek, Gnida, Bužík  –  Urban, Pastucha

 

Komentář: Vedoucí Hranice přijely do Jeseníku v roli vysokého favorita, neboť v doposud odehraných zápasech na hřištích soupeřů neztratily ani bod. Nám se navíc rozšířila marodka o další  hráče (Slámka, Prachař, Zálešák) a když se k tomu opět přidaly absence, se kterými se nepočítalo, byly problémy se sestavou opět na scéně. S výpomocí Bajzy a s Pastuchou na hrotu jsme sice postavili jedenáct hráčů, ale unavený a indisponovaný Bajza, přes velkou snahu, musel záhy ze hřiště a zbytek zápasu jsme byli nuceni odehrát v deseti. V té době již soupeř, který měl neustálou převahu, vedl o dvě branky, když se jeho útočníci lépe a rychleji orintovali při dvou dorážkách. Hra v deseti však jakoby náš tým stmelila a příkladnou bojovností a ohormným nasazením jsme více soupeři v prvním poločase nedovolili.

Ve druhém poločase jsme očekávali další nápor soupeře a obávali jsme se, že další branky jsou s přibývající únavou nevyhnutelné. Naši hráči však příjemně překvapili. Dokázali navázat na výkon z první půle a několikrát dokonce nebezpečně i zaútočili. Utkání pak někteří z nich dohrávali s velikým sebezapřením(Pastucha, Bužík), neboť v soubojích s chytali bolestivé rány. Závěrem je nutné zmínit, že soupeř zvítězil naprosto zaslouženě, neboť měl po celé utkání značnou herní převahu, ale do vyložených brankových příležitostí jsme ho nepustili a při několika útočných výpadech nám chybělo trochu štěstíčka k dosažení alespoň čestného úspěchu. Když se pak ohlédneme za posledními zápasy (V.Meziříčí, Přerov), vkrádá se hříšná myšlenka vyslovená v titulku.

Celkové hodnocení: velmi dobrý výkon