Sbírali zkušenosti

FK Krnov  –  FK Jeseník  –  4 : 1 (2 : 1)

Sestava:   Matějka-1,5  –  Hapala-2; Cekuras-2; Balčirák-2; Táborský-2,5  –  Švardala-3; Bartošek-2; Gnida-1,5; Bužík-2  –  Urban-1,5; Zálešák-2,5 // Zrník-2,5; Pospíšil-3; Weber-hrál krátce

Branky:     1 – Zálešák

Komentář: Do Krnova jsme odjížděli s početnou žákovskou výpomocí (Balčirák, Cekuras, Pospíšil, Zrník), neboť absence kmenových hráčů (Formánek, Mráz, Pastucha, Prachař, Formánek) byla opět velmi vysoká. A hned na začátku nutno říci, že si nevedli vůbec špatně a úspěšně zaskočili.

Odehráli jsme vcelku vyrovnanou partii a konečnný výsledek je pro naše mužstvo až příliš krutý a plně neodpovídá dění na hřišti. Začali jsme dobře a již ve třetí minutě se nám povedla akce, na jejímž začátku byla kolmice Gnidy na Urbana, jehož zakončení domácí brankář zlikvidoval pouze vyražením a Zálešák doklepával do prázdné branky. Za další tři minuty však bylo srovnáno, neboť Táborského obranný odkop skončil pouze na našem „vápně“ přímo na kopačce soupeře, jenž razatně skóroval. V těchto fázích zápasu jsme nehráli vůbec zle a několikrát jsme se dostali do dobrých střeleckých příležitostí (Urban, Zálešák, Hapala). Přesto šel do vedení soupeř, který získal míč po dalším nepovedeném odkopu od branky a z velké dálky se jeho hráč trefil náramně. Přes několik náznaků brankových příležitostí na obou stranách se do konce poločasu skóre již neměnilo.

Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit o zvrat v utkání, ale zůstalo pouze u chtění. Již se nám tolik nedařilo udržet míč na kopačkách a do brankových příležitostí jsme se dostávali jen ojediněle. Soupeř nás nijak neválcoval, ale dokázal využít jeden ze závarů před naší brankou a po několikerém odrazu šťastně skórovat. V závěru jsme mohli utkání ještě zdramatizovat, když měl Urban na kopačce jasný kontaktní gól, ale nepodařilo se a tak soupeř těsně před koncem skóroval, opět po skrumáži v našem pokutovém území, po čtvrté.

Celkové hodnocení:   slušný bojovný výkon