Mužstvo dvou tváří

Vsetín – FK Jeseník  –  5 : 5 (4 : 1)

Sestava:     Matějka-2,5 – Balčirák-1; Slámka-4; Cekuras-2;

Táborský-3  –  Bartošek-2; Mráz-3; Gnida-2,5;  Prachař-1,5 –

Urban-2,5; Formánek-2,5

Střídali:      Račák-2; Švardala-2; Weber-hrál krátce

Branky:      3 – Prachař, 1 – Mráz, Švardala

Komentář:  Do Vsetína jsme jeli s cílem smazat mínusové body v tabulce pravdy. V přípravě na zápas se vše dařilo. Navíc jsme mohli opět počítat s výpomocí žáků a sestava se zdála kompletní. První komplikace  při odjezdu – bez omluvy nepřišli Bužík, Hapala, Bajza. Druhá komplikace – málo hráčů U19. Přesto jsme odjížděli v bojovné náladě.

Třetí komplikace – herní projev mužstva. Od začátku zápasu jsme působili ospalým dojmem. U všeho jsme byli až druzí a nebyli jsme schopni kloudně zakombinovat. Opory týmu (Slámka, Mráz) byli unavené po výpomoci U19 a ostatním se, až na vyjímky (Balčirák, Cekuras), jakoby nechtělo. Soupeř však příliš nehrozil a branky střílel po velkých individuálních chybách našich hráčů. Poločas jsme prohráli o tři branky a vypadalo to na debakl.

V kabině jsme si všechno hezky od plic vyříkali a tato „diskuze“ měla až nečekaný vliv na další vývoj zápasu. Na hřišti byli najednou zcela jiní hráči. Někteří v reálu (střídající) a ostatní s novým myšlením. Přebrali jsme režii zápasu a během dvaceti minut jsme dokázali smazat náskok soupeře. Některým chybám jsme se však opět nedokázali vyhnout, a tak šel soupeř opět do vedení. Ale hráč druhého poločasu (Prachař) opět srovnal. Závěr zápasu byl velmi dramatický. Nejprve se řítil na domácího brankáře Urban, ale tíhu okamžiku neunesl a samostatný brejk zakončil střelou do brankáře. Hned z protiútoku sahali po třech bodech domácí, ale Balčirák byl proti a nebezpečí, na poslední chvíli, zažehnal. Zápas tak skončil vcelku spravedlivou plichtou, neboť každé mužstvo odehrálo kvalitně pouze poločas.

Celkové hodnocení: špatný po přestávce velmi dobrý výkon