Sympatické jarní vykročení

FK JESENÍK –  MFK HAVÍŘOV  4 : 1 (1 : 0)

DSC_0483

V úvodním jarním utkání moravskoslezské divize zvítězili jeseničtí mladší dorostenci na domácím hřišti nad Havířovem.

Do úvodního utkání jarní části sezóny 2014-20105 proti MFK Havířov jsme vstupovali jako jasní favorité, neboť jsme na hřišti v Havířově dokázali celkem jednoznačně zvítězit. Těší, že jsme nevděčnou úlohu favorita zvládli a připsali jsme si tři body. Daleko více však těší způsob,jakým jsme se k bodům dopracovali. Od úvodu zápasu byla k vidění snaha každého hráče porvat se o co nejlepší výsledek a v takovém případě se odpouštějí chyby, kterých se nevyvaruje žádný hráč, snadno. Již v 5.min se na brankáře soupeře řítil, po bezvadné kolnici Bartoška, Urban, žel koncovka ho, jako potom v několika dalších možnostech, zradila. Přesto bylo již od tohoto momentu jasné, kdo bude na hřišti pánem. Nadále jsme pokračovali v zodpovědném a soustředěném výkonu a  s dalšími příležitostmi přišel zákonitě i vedoucí gól. Prachař „háčkoval“ s míčem ve „vápně soupeře tak dlouho, až si vymodlil faul a z nařízené penalty otevřel skóre Gnida. Přes další naše příležitost se však skóre zápasu v prvním poločase již nezměnilo.

Druhý poločas žádnou velkou změnu nepřinesli a obrázek zápasu zůstal praktický stejný. Přes dobrý výkon se nám pořád nedařilo potvrdit naši stálou převahu další brankou. „Odemknout“ branku soupeře se tak podařilo až dobře hrajícím Hapalovi, který chladnokrevně proměnil samostatný nájezd na branku soupeře a do dalších minut zápasu nám dal určitý klid. Když se pak prosadil ještě Prachař, zdálo se být rozhodnuto. Chyba. Skvěle chytající Pastucha snad prvně chyboval, penalta a branka v naší síti. Na slabou čtvrthodinku jsme vypadli z role a soupeř nás mohl trestat. Ale v pravý čas se probudil Urban, který se prosadil ve vápně soupeře a vrátil nám tříbrankový náskok. Bylo rozhodnuto. Zaslouženě jsme zvítězili a soupeři jsme mnoho šancí nedali, ale fakt, že jsme zápas odehráli jen v jedenácti hráčích, je varováním.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Pastucha-1 – Táborský-1,5, Žemba-1, Mráz-1 – Račák-2,5, Hapala-1, Bartošek-1, Gnida-2, Prachař-2 – Urban-2, Formánek-2. Branky: 1x – Gnida (pen.), Hapala, Prachař, Urban. Celkové hodnocení: Velmi dobrý výkon.