Bod za bojovnost

FK Jeseník  –  MFK Vítkovice B  2 : 2 (1:1)

Mladší dorostenci v sobotu remizovali v druhém soutěžním utkání jarní části moravskoslezské divize s Vítkovicemi na domácím hřišti 2:2.

Sestava a hodnocení: Pastucha-1,5 – Weber-2,5; Žemba-2,5; Leskovjan-2 – Formánek-1 – Hapala-2; Bartošek-1,5; Mráz-2 – Gnida-2,5; – Prachař-2; Urban-2,5. Střídali: Balčirák-2,5; Bužík-3; Račák-hrál krátce. Nenastoupili: Matějka, Planý. Branky: Mráz; vlastní.

Komentář:   Sobotní poledne. Kompletní kádr, bojová nálada, vysoké vítězství starších spoluhráčů, tedy všechny předpoklady navázat na předešlý výkon. A hned na začátku je třeba říci, že jsme na něj určitým způsobem i navázali, byť jsme se neprosadili podobně, jako proti Havířovu. Soupeř však byl mnohem kvalitnější a již od začátku utkání ukazoval, že jeho největší zbraní bude rychlá a přesná kombinace. Naše odpověď? Důsledná hra při bránění a rychlá a důrazná útočná činnost. Výsledek? Vyrovnaná hra s brankovými situacemi na obou stranách. A jako první jsme zahrozili my. Urban prošel přes obranu hostů v křídelním prostoru, předložil ideální přihrávku Prachařovi a ten v jasné pozici trefil jen střed branky. Hosté byli efektivnější a hned se, při své první brankové příležitosti, dostali do vedení. Žembovi nevyšlo efektní zpracování míče, útočník hostů se dostal k zakončení, Pastucha vyrazil míč jen k branové čáře a zpětnou přihrávku před prázdnou branku dorážel volný soupeř. Vedení soupeře nás však nijak zvlášť nepoznamenalo, ale v naší hře došlo k podstatné změně. Začali jsme hrát příliš individuálně (Mráz, Gnida, Prachař) a to soupeři vyhovovalo. Poměrně rychle jsme ztráceli míče a jejich opětovné získání nás stálo dost sil. Přesto jsme se dočkali vyrovnání. Mráz zahrával přímý kop z vlastní půle, nakopl míč na branku soupeře a míč přeskočil vyběhnuvšího brankáře soupeře. Šťastná branka, ale poločasová remíza byla vcelku spravedlivá.

Druhý poločas již tak povedený nebyl. Soupeř neustále zvyšoval svou herní převahu a některé jeho brankové příležitosti jsme přežili bez úhony jen díky obrovské dávce štěstí. I štěstí se však unaví, a tak z jedné z mnoha příležitostí hosté přece jen skórovali. Na odpověď nám zbývalo nějakých 20 minut a odpověděli jsme tím nejlepším možným způsobem. Zvýšili jsme důraz, důsledně jsme napadali soupeře okamžitě při rozehrávce a najednou jsme si začali vytvářet i brankové příležitosti. Za snahu a přístup k závěru zápasu jsme byli nakonec i odměněni vyrovnávací brankou, když se po rohovém kopu prosazoval hlavou Bartošek a v následné skrumáži si hosté dali vlastní branku. Závěr? Hosté byli lepší, ale my šťastnější. Celkové hodnocení: dobrý výkon