Vydařená jarní premiéra

FK JESENÍK – SOKOL KONICE 6 : 1 (2:0)

Po odloženém utkání v Kozlovicích rozehráli mladší žáci FK Jeseník jarní část krajského přeboru na domácím hřišti proti mužstvu z Konice.

Do zápasu jsme vstupovali s cílem zúročit náročnou přípravu v zimním období. Od úvodních minut jsme se proti staršímu soupeři chtěli prosazovat pestrou kombinační hrou. Hned v první minutě se nám to podařilo, když po akci po pravé straně se střelecky prosadil Aleš Dostál. I v dalším průběhu se nám soupeře dařilo herně přehrávat. Tulis z rohového kopu trefil břevno hostující branky a následná dorážka Zelinky skončila jen těsně vedle pravé tyče. Několik nadějných akcí brankou neskončilo kvůli pokažené finální přihrávce. Do přestávky naše vedení ještě navýšil Dan Krézek střelou po zemi k pravé tyči z 24. minuty utkání.

Do druhého poločasu jsme vletěli stejně aktivně jako do prvního, ale tentokrát Dostál trefil jenom levou tyč hostující branky. Ve 33.min. jsme se však dopustili hrubé obranné chyby a soupeř nás z rychlého protiútoku potrestal snižující brankou. Inkasovaná branka však neměla žádný negativní dopad na naše borce a hned ve 35. min. po rychlé akci tři na dva dorážel do odkryté branky Matyáš Latzel. Bouřlivé oslavy v ochozech ještě neutichly a Matyáš Latzel parádní střelou do pravé šibenice navýšil vedení našeho mužstva na tři branky. Ve 38.min. Karel Tulis stál na konci rychlé křídelní akce a nekompromisní střelou rozvlnil soupeřovou síť už po páté. I přes herní převahu jsme nedokázali několik slibných příležitostí dotáhnout do gólového efektu. Drastich po rohu nastřelil jenom břevno hostující branky. Konečnou podobu výsledku dal nejmladší člen našeho kádru Jirka Kubánek.

Zhodnocení zápasu: První jarní utkání jsme zvládli v celku dobře. Herně nám však vyšel lépe první poločas, ten druhý byl zase bohatší na branky. Dařila se nám kombinační hra, ale bohužel finální přihrávka ještě nebyla ideální. Hned příští zápas na hřišti prvního Zábřehu nám ukáže skutečnou sílu a herní připravenost našeho mužstva na jarní odvety v tomto soutěžním ročníku.

FOTOGALERIE ZDE

Branky za Jeseník: Latzel 2, Dostál, Krézek, Tulis a Kubánek

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Dostál. Střídali: Malysa, Hamšík – Kubánek, Planý, Krézek, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Kašník a Juřena.