Téměř bezchybný výkon

Sulko Zábřeh U19 : FK Jeseník U19     2 : 5  (2:3)

První výjezd v jarní části soutěže jsme, po odložení utkání s Novým Jičínem, absolvovali až nyní, kdy naším soupeřem bylo aktuálně poslední mužstvo Sulka Zábřeh, které jsme v domácím prostředí porazili 4:0.
Dalo se očekávat, že si odvezeme povinné tři body i z odvetného utkání. Stalo se to poměrně jednoznačně, přestože měl soupeř náskok, jelikož se hrálo na umělce, jejíž rozměry připomínají spíše futsalové hřiště. Jelikož na ní odehrávají všechna utkání, jsou na něj zvyklí, a bylo to zprvu i vidět.

Jestli někdo očekával předvedení pohledného fotbalu, mýlil se. Na tomto malém hřišti šlo spíše o boj, souboje, fauly, přesto jsme to byli my, kdo diktoval vývoj hry. Chvíli nám ale trvalo, než jsme si na tak malý prostor zvykli a hlavně začali na hřišti dodržovat předzápasovou taktiku.

Bezchybná obrana s Jardou Dostálem v bráně a jednoduchý a rychlý přechod do útoku a zakončení, to byly naše zbraně po celou dobu utkání. Soupeře jsme do ničeho nepustili s výjimkou jednoho centru, jehož hlavičkové zakončení skončilo v bráně. Bylo to však za stavu 0:3. Kaňkou, z mého pohledu, pak byl nařízený pokutový kop po údajném faulu Krátkého. Tento však na stadionu viděl snad jen asistent rozhodčího.

Nezbývá než poděkovat mužstvu za takticky zvládnuté utkání, bezchybnou obranu, záložní lajnu a smrtící útočnou dvojici na hrotu. Poděkování patří i trenérovi U17, který poskytl trojici hráčů Jirka Mráz, Josef Prachař a Lukáš Urban, kteří již tradičně doplnili naši soupisku vzhledem k dlouhodobé absenci ze zdravotních důvodů dalšího hráče Daniela Žigy Radima Vojtka, který byl zraněný a snad se v příštím utkání již objeví, dále nemocného Honzu Hanúska. Smůlu si v tomto utkání vybral opět Jarda Orel, který po faulu musel pro zranění ramene odstoupit ze hry. Lékařské vyšetření však nepotvrdilo nic závažného, proto doufám, že příští týden bude k dispozici.

Za zmínku stojí všechny naše gólové situace, nicméně branka Jirky Mráze, který se již stal pilířem naší středové řady stála opravdu za to. Po fantasticky zahraném rohovém kopu Jirky Mirčevského míč poslal na zadní tyč, kde jej hlavou trefil Jirka Mráz do země, brankář to nečekal a anglickým stylem doplachtil do protilehlého rohu brány.

Pochvalu si zaslouží i Jirka Mirčevský, který podal výborný výkon a je, po přestávce, zápas od zápasu lepší, jen tak dále Jirko.

Doufejme, že se tedy uzdraví všichni hráči mužstva, abychom toto vítězství potvrdili ziskem tří bodů v dalším domácím utkání se Šumperkem.

Vývoj utkání:

  1. – pokutový kop po faulu na Marcinova, který jej i zahrával 0:1
  2. – individuální průnik Marcinova z poloviny hřiště po vyhraném souboji o míč 0:2 (vlastní)
  3. – kombinace z poloviny hřiště Knebl – Marcinov – Knebl, Knebl zvyšuje na 0:3
  4. – rohový kop soupeře, hlavou snižují na 1:3 (jediné ohrožení a akce soupeře celého utkání)
  5. – kombinace Knebl – Marcinov, Knebl střílený centr na zadní, Marcinov přestřeluje těsně nad
  6. – pokutový kop soupeře po údajném faulu Krátkého (ten viděl jen pomezní) 2:3
  7. – individuální průnik Marcinova z poloviny hřiště 2:4
  8. – fantastická střela Mráze z 25m, brankář bravurně vyrazil na roh
  9. – Mirčevský zahrává rohový kop, Mráz hlavou 2:5

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jiří Mirčevský, Jan Krátký, Richard Zrník, Jaroslav Orel – Nguyen Van Tiep, Jiří Mráz, Karel Bajza, Martin Chromek – David Marcinov, Josef Knebl

Střídali: Josef Prachař, Lukáš Urban

Další náhradník: Jan Pastucha – brankář