Šokující poločas

FK Jeseník U19  :  FK SAN-JV Šumperk U19    4:4  (1:4)

Šokující první poločas mohl divák vidět v sobotní dopoledne v utkání se šumperským béčkem.

Již ve 3. minutě jsme prohrávali 0:1, a to i přestože jsme úvodní gólovou šanci měli my. Nedáš, dostaneš. A když už, tak hned další čtyři branky. Tak jednoduše se dá zhodnotit první poločas tohoto utkání, který patřil do kategorie tzv. „ručníkových“. Tento absolutně hratelný soupeř nás zahnal na hřišti do kouta, kdy v rozmezí třech minut, a to ve 20. až 23. minutě nám nasázel další tři branky a rázem jsme prohrávali 0:4 !. Nebyli jsme to my, bez pohybu, napadání, agresivity, touhy po vítězství. Prostě kdyby bylo možné střídat 11 hráčů, sestava prvního poločasu by se v poločase druhém již na hřišti neobjevila. Soupeř trestal naše fatální chyby. Odpovědí byla branka Karla Bajzy ve 31. minutě, kdy střelou z dálky překvapil hostujícího brankáře. Poločas tedy 1:4.

V kabině o poločase nebylo ani potřeba na svěřence zvyšovat hlas. Jen bylo připomenuto, že každý hráč by měl mít svoji čest, stejně jako celý tým. Bylo potřeba něco s vývojem utkání a nepříznivým skóre udělat.

Naštěstí svoji čest toto mužstvo ve druhém poločase nalezlo. Na soupeře jsme hned od první minuty vletěli, našli v sobě touhu vyrovnat, touhu zvítězit. Již jsme to byli my, kteří jsme diktovali hru, vývoj utkání a nakonec skóre. Bohužel nebylo již tolik času na obrat v utkání, přesto je tato remíza remízou cennou.

S výsledkem nemohu být spokojený, byl to soupeř, se kterým jsme měli vyhrát. Na druhou stranu vyzdvihuji vlastnosti tohoto mužstva, snahu i s tak nepříznivým výsledkem něco udělat.

Průběh utkání:

1. min. – rozehrávka rohového kopu na krátko soupeře, centr, hlavou 0:1

20.min.  – 0:2

21.min.  – brankář chybuje, 0:3

23.min.  – chyba v obraně, 0:4

31.min.  – střela z dálky 1:4

48.min.  – faul na Nguyena, pokutový kop, Mráz 2:4

75.min.  – faul brankáře (ČK) na Chromka,pokutový kop Knebl 3:4

87.min.  – Mirčevský střela k tyči 4:4