Zasloužené vítězství v Zábřehu

U13 SK SULKO ZÁBŘEH – U13 FK JESENÍK   1:4 (0:1)

Po úvodním domácím utkání jsme se představili ve druhém jarním kole na hřišti vedoucího týmu do Zábřehu. Ten uprostřed týdne prohrál domácí dohrávku s Mohelnici a tak jsme už předem očekávali velmi těžký souboj.

Na úzké umělce jsme nastoupili ve stejné sestavě jako minulý týden. Hned od úvodních minut jsme převzali otěže hry a domácí vysokým napadáním zcela překvapili. Dařilo se nám zachytávat rozehrávku domácích a tím jsme získávali převahu a následně i šance, které jsme však neproměňovali. Tulis s Dostálem se zastřelovali, ale branku nevstřelili. Obrovskou šanci otevřít skóre zápasu měl Krézek, ale ani on neuspěl. Domácí se k ohrožení naši branky dostávali jenom po dlouhých výkopech svého brankaře, ale s tím si poradil spolehlivý Vajda. Ve 20.min. Krézek vysunul Kubánka, který se neohroženě probíjel k soupeřově brance a byl nekompromisně stažen. Velmi pohyblivý a přesný rozhodčí ani na moment nezaváhal a ukázal k nelibosti domácích na značku pokutového kopu. K míči se postavil Jan Bouchal a střelou pod brankařem otevřel brankový účet zápasu. Domácí po inkasované brance se snažili rychle o vyrovnání, ale naše obrana je k vážnějšímu ohrožení branky nepustila a střely ze střední a větší vzdálenosti nebyly žádným neřešitelným problémem pro Vajdu v naší brance. Na poločasovou přestávku jsme odcházeli do kabin spokojenější.

Druhý poločas jsme začali velmi aktivně stejně jako první. Náročný fyzický fotbal mužstvo dokázalo stupňovat a předvádělo pohledné kombinace, které velmi často byly početným publikem oceněny bouřlivým potleskem. S postupem času jsme si vytvářeli brankové příležitosti, které však končily na domácím brankaři, nebo jen těsně vedle jeho branky. Pěkná akce Bučka skončila na levé tyči domácí branky. Vzhledem k velkému počtu neproměněných brankových šancí naších borců, domácí mužstvo stále žilo a věřilo minimálně ve vyrovnání. S přibývajícím časem na časomíře však převaha našeho mužstva sílila a v samotném závěru také přišly i další branky v domácí síti. V 54.min. Jan Vajda vykopl dlouhý výkop až před domácí branku, kde si nerozuměli brankař s obráncem a míč skončil podruhé v domácí síti k šoku celé jejích lavičky. Domácí se mohli ještě do utkání vrátit po rohovém kopu, ale Vajda na brankové čáře gólovou hlavičku zastavil. Z následného výkopu Aleš Dostál přeskočil domácího brankaře a hlavičkou navýšil vedení FKJ už na tří branky. Šokování a zdecimovaní domácí ještě přihlíželi slalomu Matyáše Latzela, který v 57.min. dopravil míč už po čtvrté do domácí sítě. V poslední minutě se domácím podařilo vstřelit čestnou branku, kdy odražený míč z rohového kopu poslal Smyčka do levé šibenice. Ani tato zbytečná inkasována branka už neměla vliv na nečekaně hladkém vítězství našeho mužstva.

Zhodnocení zápasu: Do utkání v Zábřehu jsme vstupovali s respektem k soupeři, který do zápasu vstupoval jako favorit z prvního místa tabulky. Zároveň jsme ale nastupovali s cílem navázat na velmi dobrý herní výkon z předchozího víkendu. Po dobu celého utkání jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik brankových příležitostí, ale jejich proměňovaní zatím není naše nejsilnější stránka. Hráči utkání zvládli jak po fyzické stránce, tak velmi dobře i po taktické stránce. V závěru utkání jsme soupeře jednoznačně fyzicky přehrávali a ti z naších hráčů musejí být nešťastní ještě dnes. Dnešní vítězství je jenom zlomek z mozaiky, kterou jsme začali společně s hráči v jarní části skládat. Je jen škoda, že se v utkání zranil Dan Krézek. Tímto mu všichni přejeme co nejrychlejší uzdravení a opětovné navrácení na fotbalové trávníky. Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří vážili cestu do Zábřehu po vlastní ose, aby nás povzbudili v boji o čelo tabulky. Odměnou jím může být společná děkovačka mužstva po vítězném boji.

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Dostál. Střídali: Malysa – Kubánek, Planý, Krézek, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Machů, Juřena. Branky za FKJ: Bouchal (pokutový kop), Vajda, Dostál, Latzel