Mladší žáci potřetí na jaře vyhráli

FK JESENÍK – FK Spartak Lipník nad Bečvou 4:1 (2:0)

Ve třetím jarním kole jsme přivítali na svém stadionu soupeře z Lipníku, proti kterému jsme se chtěli prezentovat stejně kvalitním výkonem jako minulý týden a potvrdit body ze Zábřehu.

Hned od úvodních minut jsme soupeře uzamkli na jeho polovině a mačkali ho před vlastní branku. Ze spousty šancí, které jsme si vypracovali, jsme však gólynedali a k vedení v utkání nám pomohly chyby jednotlivců. Při první brance chyboval brankář, který vyběhl na centrovaný míč Matěje Zelinky, ale ten přeletěl a skončil přímo v bráně. Při druhé brance si obránci nevšímali tolik pozornosti Karla Tulise a ten se hlavičkou prosadil. Po úvodní desetiminutovce jsme tak vedli již o dvě branky, ale z počtu šancí mělo být naše vedení výraznější. I v dalším průběhu prvního poločasu jsme měli územní převahu a i šance, ale další branky do přestávky už nepřišly. Po pěkné kombinační akci nastřeluje Krézek jenom břevno hostující branky. Hosté se k naší brance dostali jenom jednou, když si Vajda neporozuměl s Planým, ale první jmenovaný celou situaci zachránil.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem pokračovat ve svém náročném fyzickém fotbalu a v úvodu se nám to opět dařilo, kdy jsme si vytvářeli brankové příležitosti, ale naši střelci mají stále ještě neseřízená mířidla. Několik pokusů skončilo jen těsně vedle hostující branky, střela Latzela se zase zastavila na levé tyči hostující branky. Ve 37.min. mužstvo předvedlo opět jednu ze svých kombinací a zakončující Petr Buček vstřelil třetí naši branku. O poslední náš zápis do střelecké listiny se postaral Aleš Dostál přesnou přízemní střelou k pravé tyči hostující branky. Mužstvo i přes další brankové příležitosti už góly nepřidalo. Hostům se podařilo z ojedinělého útoku vstřelit aspoň čestný úspěch.

Zhodnocení zápasu: Dnes by se dalo říct, že jsme splnili povinnost a to získat tři body za vítězství. V utkání jsme byli lepším mužstvem, ale herní převahu jsme nedokázali více gólově zužitkovat. Pozitivem na utkání bylo to, že velký časový prostor v utkání dostali i další hráči z lavičky.

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Dostál. Střídali: Malysa – Kubánek, Planý, Krézek, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Machů a Juřena. Branky: Zelinka, Tulis, Buček, Dostál.