Utrápené vítězství v Čechovicích

Čechovice  –  FK Jeseník  –  2 : 5 (2 : 1)

Mladší dorostenci si po domácím úspěchu proti šumperskému „béčku“ připsali další bodový zisk také na hřišti soupeře v Čechovicích.

Sestava:   Matějka-2  –  Táborský-3; Žemba-3,5; Leskovjan-3;

Formánek-2,5  –  Hapala-3; Bartošek-2,5; Mráz-2;

Gnida-3  –  Urban-4; Planý-3 // Bajza-1; Pastucha-1,5

Branky:     3x Bajza, 1x Mráz, Pastucha

Komentář:     Očekávaného vítězství v Čechovicích jsme se nakonec dočkali, ale moc jsme se nepředvedli. Již začátek zápasu naznačil, že nejsme v optimální formě. Příliš mnoho chyb a minimální spolupráce byly průvodním znakem našeho herního projevu. Hlavně z těchto důvodů jsme slabého soupeře  nepřehrávali a také inkasovali. Na první branku domácích jsme odpověděli vyrovnáním Mráze, jenž dorážel do prázdné branky po rohovém kopu Urbana, ale poločas jsme stejně prohráli po hrubce stoperské dvojice, když nechala propadnout výkop brankáře a samostatný náběh domácí útočník brankově zakončil.

Na slabý výkon jsme museli reagovat. Nevýrazného Urbana střídal Bajza (výpomoc U19) a výkon našeho mužstva se začal postupně zvedat. Zlepšili jsme obrannou činnost, dokázali jsme  zakombinovat v záložní formaci a z vypracovaných příležitostí jsme nepříznivý výsledek z poločasu otočili. Vše načal dlouhý průnik Mráze podél postraní čáry a jeho zpětná přihrávka, ze které Bajza srovnal. A hlavní „slovo“ měl Bajza i nadále. Do vedení nás dostal proměněním samostatného náběhu, když střídající Pastucha prodloužil výkop brankáře a na 4 : 2 zvyšoval povedenou střelou z hranice pokutového území. Pastucha byl ostatně také značným oživením naší útočné fáze neboť uzavřel brankový účet zápasu, když zužitkoval dlouhý pas Mráze a hlavou přehazoval vyběhnuvšího brankáře a pohotovou dorážku mu  neuznali pro domělý ofside. V závěru jsme předvedli   mnohonásobnou sérii přihrávek, kdy rezignující soupeř jen příhlížel a ukázali jsme, že s potřebným klidem a jistotou fotbal přece jen trošku hrát umíme.

Celkové hodnocení:   velmi slabý, postupně stoupající výkon