Body z Čechovic

TJ SOKOL ČECHOVICE – FK JESENÍK 0 : 5 (0:3)

Ve vloženém kole nás los poslal do vzdálených Čechovic k soupeři, který nejen s námi bojuje na dálku o čelo tabulky. Po úspěšném vstupu do jarních odvet jsme odjížděli s velkým očekáváním i na horkou půdu těžkého soupeře.

Vstup do utkání mělo naše mužstvo přímo famózní, hned v první minutě jsme domácí zaskočili a nastřelili břevno. Ve druhé minutě se už měnilo skóre. Rohový kop zahrával Zelinka a Matěj Sytař byl v daném okamžiku nejvyšší muž na hřišti a přesnou hlavičkou dostal Jeseník do vedení. Domácí velmi zaskočení vývojem utkání se jenom bránili a naším borcům nestačili ani v běžecké disciplíně. Dalo by se říci, že až místy strojová kombinační hra FKJ přinášela úspěch v dalších brankových příležitostech, které však brankou nekončily. Krajní záložníci své protějšky často přehrávali a zásobovali své spoluhráče centry, nebo zpětnými přihrávkami, kdy nám přesné zakončení chybělo. V 15.minutě Tulis přihrál míč Krézkovi, který ho pod sebe posunul Matyáši Latzelovi a ten tvrdou střelou zvyšuje vedení na dvě branky. Chtěl bych zde zmínit i nějakou šanci domácích, ale není zde co napsat, neboť ti se jenom bránili a na naší polovinu se dostávali výjimečně. Ve 24. min. domácí obrana jenom za cenu faulu zastavuje pronikajícího Tulise a Jan Bouchal z následného pokutového kopu navyšuje vedení již na rozdíl tří branek. Těsně před poločasovou přestávkou se vytáhl domácí brankař, když s velkou námahou vyrážel vydařenou střelu Matyáše Machů.

Druhý poločas začal stejně jako první končil a to herní převahou mužstva z Jeseníku. Hráči si na nerovném terénu dokázali přesně přihrát a domácí mužstvo přehrávali po stranách hřiště, kde jsme soupeři dělali velké problémy. Ve 38. min. Petr Buček aktivním napadáním sebral o míč svého protihráče a velkou příležitost zakončil s přehledem zkušeného střelce kolem padajícího domácího brankaře. Domácí hráči frustrování výsledkem přitvrdili v osobních soubojích a někteří naší hráči to odnesli šrámy z osobních soubojů. Ve 45. min. po faulu na Kubánka si míč k trestnému kopu postavil Karel Tulis a střelou o vzdálenější tyč ukončil brankový účet utkání. V závěru ještě Bouchal dvakrát po vzorových kombinacích nastřeluje vzdálenější tyč domácí branky. Domácí pak měli možnost také vstřelit aspoň čestný úspěch, ale poprvé dorážející útočník přestřelil naší branku a ve druhém případě po nepřímém kopu naše obrana tlaku domácích s přehledem odolala. Poslední minuty vyzněly ve prospěch našeho mužstva, které kontrolovalo situaci přesnou rozehrávkou a držením balonu.

Zhodnocení zápasu: Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře, neboť kluci předvedli velmi kvalitní kolektivní výkon podpořený zodpovědným přístupem. Mužstvo po celý zápas zvládlo fyzicky aktivní hru založenou na celoplošném napadaní domácích hráčů. K soupeři jsme odjížděli s velkou pokoru, neboť v podzimní části nás porazil rozdílem tří branek a na jeho hru přicházely velmi dobré reference. Naši hráči však od úvodních minut šli za svým vítězstvím a v utkání naprosto herně dominovali. Po kvalitním herním výkonu přišly i hezké branky. Je jen škoda, že stále ještě nedokážeme častěji proměňovat své střelecké příležitosti, kterých si dokážeme vytvářet stále velké množství. Vítězství na soupeřovým hřišti je o to cennější, že jsme si touto vysokou výhrou vylepšili bilanci ze vzájemných zápasů. Skalp těžkého soupeře je pěkný, ale již v neděli zajíždíme k dalšímu těžkému utkání do Mohelnice a proto nesmíme usnout na vavřínech.

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Krézek. Střídali: Malysa, Hamšík – Kubánek, Planý, Dostál, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Machů a Juřena. Branky: Sytař, Latzel, Bouchal z pokutového kopu, Buček, Tulis.