Zasloužený úspěch

FK Jeseník  –  Valašské Meziříčí  –  3 : 2 (1 : 1)

Valašské Meziříčí, které přijelo v pozici třetího týmu soutěže, chtělo v Jeseníku bodovat a potvrdit tak své postavení. Naši kluci však nemínili prodat svou kůži lacino a tak se čekala nelítostná bitva.

Samotné utkání začal lépe náš soupeř a v úvodu utkání nás lepší kombinací a větším pohybem přehrával. Zaslouženě se také ujal vedení, když jsme nezachytili dlouhý křížný pas na nabíhajícího útočníka, který bezchybně zakončil. Branka nás bohudík nesrazila, ale naopak vyburcovala ke zvýšené aktivitě. Hra se postupně vyrovnala a do brankových příležitostí jsme se dostávali i my. Zejména vybojovaná příležitost Urbana přímo volala po vyrovnání, ale nepodařilo se. Vyrovnání jsme se však dočkali a byla to akce vskutku parádní. Velmi agilní Urban vybojoval míč, perfektně ho poslal do běhu Gnidovi a jeho přesný centr poslal z voleje do branky Bartošek. Těsně před poločasem jsme měli další nadějnou situaci, když na jediného obránce hostí nabíhali Urban s Formánkem, ale prvně jmenovaný při snaze o finální přihrávku upadl tak nešťastně, že si poranil koleno a zápas pro něj skončil. Do zápasu místo něj naskočil opět „pomáhající“ Bajza.

Hned na začátku druhého poločasu jsme byli nuceni provést ještě jednu změnu, když do zápasu nastoupil místo zraněného Webera Mráz. Změny to byly velmi povedené neboť Mráz na místě stopera naplno předvedl své nemalé schopnosti a celou obranu bezchybně dirigoval a Bajza, stejně jako v Čechovicích, dominoval v útočné dvojici. Již první vteřiny druhé půle nám přinesli vedení, když Prachař z první přihrál právě Bajzovi, ten se uvolnil a samostatný nájez na brankáře chladnokrevně proměnil ve vedoucí branku. Další průběh zápasu byl dosti překvapivý neboť soupeře jakoby obdržená branka srazila do kolen a naši hráči na hřišti dominovali. Svůj velmi dobrý výkon korunovali i třetím gólem, když se Prachař uvolnil v křídelním prostoru, poslal prudkou přihrávku před branku soupeře a opět Bajza pohotově dorážel. Samotný závěr jsme si malinko zkomplikovali neboť jsme „nechali“ soupeře vstřelit kontaktní branku, ale naprosto zasloužené vítězství jsme si již pohlídali.

Sestava:   Pastucha-1,5  –  Táborský-1,5; Weber-2; Leskovjan-2; Žemba-2 – Hapala-2;Bartošek-1;Gnida-1,5;Prachař-1,5 – Urban-1,5; Formánek-2 // Bajza-1,5; Mráz-1; Planý; Račák. Branky:     2x Bajza; 1x Bartošek. Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon