První jarní ztráta

FK KOZLOVICE – FK JESENÍK  4 : 2 (2:1)

K dohrávanému utkání do Kozlovic jsme se vypravili před prodlouženým víkendem s přáním uspět na hřišti dalšího těžkého soupeře.

Bohužel hned od úvodních minut jsme zopakovali mohelnický model, kdy jsme nechali zbytečně domácí mužstvo hrát. Už ve třetí minutě měli domácí šanci otevřít skóre zápasu, ale zakončující střelec minul naší branku. Toto varování si ještě naší hráči k srdci nevzali a hned v páté minutě byli potrestání gólem ve své síti. V jarní části to bylo poprvé, co mužstvo prohrávalo a muselo se s novou situaci vyrovnávat. Naše hra v těchto fázích byla nepřesná a míče jsme jenom kopali bez snahy o kombinaci. Důsledkem těchto nepřesnosti byla další chyba a gól v naší síti. Po vystřídaní a přeskupení řad jsme se vrátili postupně ke své hře, V 18.min. Jan Bouchal zahrává přímý kop a technickou střelou kolem zdi dává pěknou branku. Do konce poločasu přes velkou snahu se nám již nepodařilo vyrovnat. Dobré střelecké pokusy Bartoše a Dostála pochytal domácí brankař.

Po rozhovoru v poločasové přestávce začalo mužstvo druhý poločas jako vyměněné a od úvodních minut jsme domácí přišpendlili na svoji polovinu. Hned ve 31.min. ještě dobrá střela Tulise brankou neskončila. Ve 33.min. se Aleš Dostál nejlépe zorientoval ve skrumáží před domácím brankařem a střelou pod břevno vyrovnal. O minutu později jsme mohli strhnout vedení na svoji stranu, kdy po výkopu Vajdy a prodloužení Dostála postupoval Tulis sám na domácího brankaře, ale tvrdou střelou poslal míč nad domácí branku. V době, kdy vrcholil náš tlak a další branka byla na spadnutí, přišla opět zbytečná chyba v obraně. Domácí útočník využil chyby v rozehrávce a svoji příležitost proměnil ve vedoucí branku. Od tohoto okamžiku se hrál zcela otevřený fotbal s příležitostmi na obou stranách. Akce střídala akci, kdy domácí se snažili svůj náskok pojistit a naši hráči bojovali zase o vyrovnání. Do tohoto pohledného úseku zápasu dost necitlivě vstoupil hlavní rozhodčí, který nařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva. Domácí exekutor bez sebemenších problému pojistil vedení svého mužstva na dvě branky. Do konce zápasu i přes velkou snahu našeho mužstva se nám nepodařilo skórovat a tak jsme z Kozlovic odjížděli na jaře poprvé bez bodového zisku.

Zhodnocení zápasu: V dnešním utkání nám opět nevyšel vstup do zápasu a po dvoubrankovém vedení domácích se nám podařilo vyrovnat a měli i příležitosti na otočení výsledku ve svůj prospěch. Bohužel dnes nás zklamaly individuální chyby jednotlivců, po kterých jsme inkasovali první tři branky. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Na druhou stranu musíme objektivně přiznat, že domácí mužstvo hrálo velmi kvalitně a pro vítězství dnes udělalo více než naší hráči. Už v sobotu dostane mužstvo další možnost tento výsledkový výpadek napravit v domácím utkání proti Brodku u Přerova.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Krézek – Buček, Bouchal, Tulis – Dostál. Střídali: Malysa, Hamšík – Planý, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Machů a Kubánek. Branky: Bouchal, Dostál.