Sahali jsme po bodech

FK Jeseník – 1.FC Viktoria Přerov – 0 : 1 (0 : 1)

Naši mladší dorostenci v oslabené sestavě na domácím hřišti v nedělním popoledni těsně podlehli přerovské Viktorii.

Sestava:  Matějka-1,5 – Táborský-2; Weber-1,5; Cekuras-1,5; Žemba-2 – Hapala-1; Bartošek-2; Mráz-2; Planý-2,5 – Bajza-2; Leskovjan-2,5 // Pastucha-2; Balčirák-2,5; Formánek-1; Zrník-hrál krátce.

Komentář:  V zápase s vedoucím Přerovem jsme museli řešit stejné problémy jako v pátek v N.Jičíně. Situace se nejenže nezlepšila, ale naopak přibyli další zranění(Prachař, Gnida) z již zmíněného zápasu. Pozitivem byl návrat uzdraveného Formánka a opětovná výpomoc z U15 (Cekuras, Balčirák).

Z úvodní sestavy je patrné, že někteří hráči (Mráz, Bajza, Pastucha, Formánek) byli potřební pro oba dorostenecké zápasy a opět tak tříštili tolik potřebné síly. Přes zmíněné problémy jsme odehráli s Přerovem naprosto rovnocenou partii a přestože byl soupeř technicky lepší, v závěru se obával o hubený jednobrankový náskok. V prvním poločase se hrál fotbal převážně na naší polovině. Soupeř dobře kombinoval a hlavně v křídelních prostorech nám dělal veliké potíže. Z tohoto prostoru jsme také inkasovali první a jak se později ukázalo rozhodující branku. U postranní čáry jsme nestačili na útočníka soupeře, ten zatáhl míč až k naší brankové čáře a zpětnou přihrávkou vybídl nabíhajícího spoluhráče ke skórování. Ještě několikrát zahrozili přerovští ze stejného prostoru, ale další branku, někdy i s přispěním štěstíčka, jsme jim již vstřelit nedovolili. Do druhého poločasu již nenastoupili unavení Bajza s Mrázem a zdálo se, že naše naděje je již jen v teoretické rovině. Dění na hřišti však všechny překvapilo. Nezalezli jsme před vlastní branku a nečekali na „ránu z milosti“, ale začali jsme nabírat na obrátkách a pomyslné váhy se začaly převažovat na naši stranu. A v úplném závěru jsme dokonce sahali i po bodech, když nejdříve Pastucha nedal samostatný nájezd a při Zrníkově střele se vyznamenal hostující brankář. Vítězství hostí je zasloužené, neboť byli fotbalovějším týmem, ale naši hráči si alespoň bod za přístup a nasazení určitě zasloužili.

Celkové hodnocení: dobrý po poločase velmi dobrý výkon