Dvouciferné vítězství

FK JESENÍK – FK BRODEK u Př.   10 : 1 pol. (5:1)

Po třech těžkých utkáních na hřištích soupeřů jsme se v rychlém sledu představili i na domácím trávníku proti soupeři ze suterénu tabulky. Pro utkání jsme uvolnili Vajdu, Zelinku a Kubánka na mezinárodní turnaj přípravek.

Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, kdy nám však vázla kombinace a hráči místo, aby soupeře roztahovali až k postranním lajnám, tak se snažili prosadit individuálně nebo středem hřiště. Hosté zahustili střed hřiště a pozorně bránili. Našim hráčům trvalo dost dlouho než se střelecky prosadili. Teprve v 10.min. si vzal míč Jan Bouchal a křížnou střelou otevřel skóre zápasu. Na tribunách ještě ani neutichl aplaus z první branky a Jan Bouchal po perfektní přihrávce od Plška zvýšil vedení našeho mužstva již na dvě branky. Po dvou slepených brankách v soupeřově síti místo uklidnění naši hry došlo k sebeuspokojení a do hry se dostal i náš soupeř. Většinu akcí jsme stihli soupeři překazit, ale v 18.min. se mu podařilo i výsledkově vrátit do hry, kdy Cetkovský snížil na rozdíl jediné branky. Inkasovaná branka na chvíli zbrzdila naši útočnou snahu. V závěru poločasu jsme však soupeře opět přimáčkli a utkání definitivně rozhodli. Ve 27.min. zahrává rohový kop Bouchal a Aleš Dostál přesnou hlavičkou vstřelil třetí naši branku. Skóre do poločasu uzavřel dvakrát Karel Tulis. Nejdříve zužitkoval přesnou přihrávku od Krézka a střelou z první málem protrhl brankovou síť. Ve druhém případě po pěkné individuální akci Dostála a nezištné zpětné přihrávce přesnou střelou k pravé tyči uzavřel skóre prvního poločasu.

Druhý poločas byl už zcela v herní režii našeho mužstva, kdy soupeře přehrával ve všech směrech. Ve 34.min. po přihrávce Plška Pavel Drastich přesnou střelou do levé šibenice vstřelil již šestou naší branku. Pokud hosté ještě v prvním poločase zlobili naše obránce, tak ve druhém poločase už se jenom bránili a byli odevzdaným soupeřem. Ve 43.min. Matyáš Latzel zužitkoval přesnou kombinaci Tulise s Bouchalem. Hra našeho mužstva se ve druhém poločase rapidně zlepšila a s tím přicházely i pěkné kombinace, které však ne vždy skončily přesným zakončením. Během druhého poločasu jsme nastřelili několikrát tyč, nebo břevno branky, kterou hájil Furman. V 51.min. Aleš Dostál prošel celou polovinou hřiště a po kličce gólmanovi posílá míč do prázdné branky. Další gól přidal velmi dobře hrající Jan Bouchal, který střelou ze střední vzdálenosti v 54.min. vstřelil již devátou naší branku. Poslední branku celého utkání a naší desátou v pořadí vstřelil Adam Plšek, který zužitkoval přesný centr Bartoše a přesnou hlavičkou uzavřel dnešní střelecký účet.

Zhodnocení zápasu: Po porážce v Kozlovicích jsme v dnešním utkání chtěli herně uspět. V prvním poločase s námi soupeř ještě stačil běhat a tak jsme měli problém se dostat do zakončení a nebo jsme ho řešili velmi špatně. Po celé utkání jsme měli herní převahu a s postupem času jsme přidávali i hezké góly do branky soupeře. Ve druhém poločase se již naplno projevila naše herní převaha v utkání. Již ve středu nás opět čeká velmi těžké utkání v Olomouci, kde nastoupíme proti Černovíru.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Malysa – Sytař – Krézek, Bouchal – Latzel, Buček, Tulis – Dostál. Střídali: Hamšík – Planý, Drastich, Sedlák, Plšek, Bartoš a Machů. Branky za FKJ: Bouchal 3x, Tulis 2x, Dostál 2x, Drastich, Latzel, Plšek.