Excelentní výkon = tři body!

FK Jeseník U19 : Přerov U19       1:0  (0:0)

Oproti poslednímu apatickému a nudnému vystoupení našeho mužstva v Novém Jičíně, odkud jsme si odvezli šestku, nedělní dopoledne to byl úplně jiný mančaft.

V kabině jsem stanovil taktiku. Deset minut jsem hráčům vysvětloval, co je „Prešovský beton“, jelikož nikdo se tímto pojmem ve fotbalové terminologii nesetkal. S trochou nadsázky však toto stanovení taktiky bylo určeno. Nebylo to z důvodu, abychom se báli hrát fotbal a chtěli jen bránit. Přijelo mužstvo z horních pater, na aktuálním třetím místě soutěže. Proto jsem nechtěl hrát otevřenou partii, toto pojetí hry by se nám mohlo také vymstít. Taktika byla hrát se zabezpečenou defenzivou a v případě možnosti, rychlého založení protiútoku s konstruktivním zakončením. Dalším důvodem pro zvolení této taktiky byla další absence několika hráčů, jeden ze studijních důvodů, další vůli pracovním povinnostem, další kvůli zranění. Na tento stav si mužstvo již muselo zvyknout. Proto opět nastoupili hráči z U17, konkrétně Jan Pastucha tentokrát na hrotu a Jan Formánek, který si svoji premiéru za U19 odbyl excelentním způsobem na kraji obrany.

Jedinou branku utkání dal Josef Knebl hlavou po výborně zahraném rohovém kopu na zadní tyč, bylo to v 52. Minutě utkání. Nutno podotknout, že soupeř, přestože neměl po celou dobu žádnou vyloženou brankovou situaci, nakonec mohl ke konci zápasu vyrovnat, ale v jednom případě vykopl z brankové čáry Josef Knebl, ve druhé situaci vstřelení branky zabránil výborný Jarda Dostál. V těchto situacích jsme si vybrali potřebné štěstí, které jsme však neměli v prvním poločase v několika našich supervyložených šancích.

Kluci na hřišti dodržovali všechno to, co jsme si v kabině určili, a to do puntíku. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, po bojovném, takticky excelentně zvládnutém výkonu, kdy na hřišti pracoval jeden za druhého. Tak se prostě má hrát fotbal.

Chválím úplně všechny hráče, obzvláště však Jana Formánka, který se své premiéry zhostil bravurně, jakoby s námi hrával pravidelně.    

FOTOGALERIE ZDE

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Formánek, Josef Knebl, Karel Bajza, Radim Vojtek – Jaroslav Orel, Nguyen Van Tiep, Jiří Mráz, Martin Chromek – Jan Pastucha, David Marcinov

Střídali: Vojtěch Bartošek, Adam Žemba

Další náhradník: Jiří Matějka – brankář