Pět minut od zázraku

SK Hranice U19 : FK Jeseník U19       2:0  (0:0)

V sobotní dopoledne jsme se rozjeli k utkání na půdu dosud vedoucího celku soutěže, SK Hranice. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, proto jsem očekával maximální účast všech hráčů mužstva. K odjezdu však dorazilo jen šest hráčů, což byl dosud nejnižší počet, proto opět museli do boje všichni dostupní hráči mužstva mladších dorostenců, abychom utkání vůbec odehráli.

Taktika byla stanovena úplně stejná jako v utkání s Přerovem. Zabezpečená obrana, konstruktivní rozehrávka a snaha využít každou chybu soupeře ve vstřelení branky. Kluci hráli v dosti kombinované sestavě, na hřišti odvedli přesně to, co jsme si v kabině nastavili. Až na 5 minut, během kterých soupeř potrestal naši nekoncentraci, čemuž však předcházela zásadní chyba hlavního rozhodčího, který měl jiný pohled a výklad na pravidlo hraní rukou ve vápně. K výkonu rozhodčího se nikdy nevyjadřuji, tvrdím, že o výsledku rozhodují hráči a koneckonců i rozhodčí může udělat chybu. Tato chyba však rozhodla o konečném výsledku jinak absolutně vyrovnaného utkání, kterému by slušela remíza 0:0. V 55. minutě totiž přehlédl jasné hraní rukou soupeře ve vlastním vápně, přestože byl od místa několik metrů vzdálen a mohl reagovat. Nejenže penaltu neodpískal, vymluvil se na údajné přistrčení Davidem Marcinovem, tento přestupek však rovněž neodpískal.I proto se podivuji nad posouzením této situace. Následoval rychlý protiútok do rozhozené obrany a neobsazený hráč hlavičkou poslal domácí do vedení. Bylo vidět, že nás to rozhodilo, čehož soupeř vzápětí využil ve vstřelení druhé branky. Pořád bylo dost času i v této situaci něco s výsledkem udělat. Hnali jsme se do útoku, vysunuli jsme ofenzivu na tři útočníky. Nepodařilo se nám však posílat míče v dostatečném počtu do šestnáctky, abychom mohli konstruktivně zakončit.

Soupeř, na to že je to vedoucí celek soutěže, nepředvedl nic světoborného, spíše se předvedl neustálým řečněním, tykáním hlavnímu rozhodčímu. Zasloužili jsme si i v tomto složení odvézt z Hranic alespoň bod, mohly být i tři.

Jednoznačně chválím všechny hráče za přístup k utkání, který zvládli na jedničku. Ano, udělali jsme dvě chyby, které nakonec rozhodly, ale příčiny těchto chyb však nebyly jen na straně hráčů samotných.

Utkání opět ukázalo, jak kvalitní potenciál hráčů z U17 v FK Jeseník je.

Sestava mužstva: Jiří Matějka – Jan Formánek, Josef Knebl, Jan Krátký, Radim Vojtek – Jaroslav Orel, Nguyen Van Tiep, Jiří Mráz, Josef Prachař – Jan Pastucha, David Marcinov

Střídali: Vojtěch Bartošek, Adam Žemba

Další náhradník: Matěj Planý