Body po špatném výkonu

TJ SLOVAN ČERNOVÍR – FK JESENÍK 2 : 5  (2:4)

V předehrávaném utkání jsme zajížděli na předměstí Olomouce do Černovíru, který v jarní části vykazuje velmi dobré výsledky a několikrát dokázal zaskočit favorita.

Vstup do utkání mělo naše mužstvo více než dobrý, neboť hned v první minutě Daniel Krézek dokázal dorazit střelu Latzela a naše mužstvo získalo jednobrankový náskok. Domácí pořadatele ještě nestihli na světelné tabuli upravit skóre a domácí po naší chybě v obraně stihli vyrovnat. Vedení na naši stranu mohl strhnou Latzel, ale domácí brankař byl proti. V páté minutě přišla další zbytečně chyba v rozehrávce a domácí nás podruhé potrestali a šli do vedení 2:1. Naše mužstvo v těchto chvílích hrálo velmi individuálně, kdy ani změny v sestavě nepomohly k tomu, aby se herní výkon našeho mužstva zvedl a hráči se vrátili ke kombinační hře. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky, kdy naše mužstvo několikrát podržel brankař Vajda. Ve 22.min. Bouchal vysunul Tulise, který se u brankové čary zbavil obránce a míč předložil Matyáši Latzelovi, který na zadní tyči vyrovnal na 2:2. Tato branka přinesla obrat v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu a naše mužstvo se vrátilo ke své kombinační hře. Odměnou jim byly další dvě branky v domácí síti. Ve 24.min. se Aleš Dostál dostal k odraženému míči po rohovém kopu , kdy tvrdou prostřelil všechno co stálo před ním a vrátil našemu mužstvu vedení v zápase. Ve 27. min. Kubánek potáhl míč po pravé straně kde přihrál zcela volnému Dostálovi, který s ním postupoval k domácí brance a ve správnou chvíli nezištně přihrál neobsazenému Karlovi Tulisovi a ten střelou do prázdné branky navýšil vedení našeho mužstva na dvě branky.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu mužstvu, který se snažil výsledkově vrátit do utkání, ale naše pozorná obrana s pozorným Vajdou už nepřipustila žádné drama. Ve 38.min. Karel Tulis od brankové čáry nachytal domácího brankaře nepřipraveného a střelou kolem přední tyče vstřelil naší pátou branku. Do konce zápasu se už nic významného nestalo a naše mužstvo si vítězství v dnešním utkání už pohlídalo, ale oko diváka určitě plakalo za tu herní bídu, co se na hřišti odehrávala.

Zhodnocení zápasu: Naše mužstvo v dnešním utkání předvedlo zatím svůj nejhorší herní výkon v jarní části, kromě poslední desetiminutovky v prvním poločase, kdy jsme otočili výsledek ve svůj prospěch a domácí jasně přehráli. Hráči si před zápasem nevzali k srdci varování a i přes rychlé vedení neplnili taktické pokyny. Hráli individuálně, neobsazovali protihráče, zbytečně ztráceli jednoduché míče a vázla přesná nahrávka. Na druhou stranu mužstvo otočilo výsledek, vyhrálo, i když se herně nedařilo a musíme si přiznat, že každý den není posvícení a to u mládežnické kategorie obzvlášť. Historie si bude možná pamatovat konečný výsledek, ale ne herní výkon a to je dneska naše výhoda.

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Krézek, Buček, Tulis – Latzel. Střídali: Malysa – Planý, Drastich, Sedlák, Plšek, Bartoš, Machů, Kubánek a Dostál. Branky za FKJ: Tulis 2x, Krézek, Latzel, Dostál.