Mladší žáci zvyšují náskok

TJ SLOVAN ČERNOVÍR – FK JESENÍK 0:3 pol. (0:1)

Na hřiště nováčka ve Slavoníně jsme odjížděli hned bez několika hráčů (Buček, Drastich, Juřena, Plšek a Sedlák) s cílem zvítězit a udržet odstup na čele tabulky.

Od úvodních minut jsme se na domácí doslova vrhli a zatlačili ho na vlastní polovinu. Paradoxně jsme však první šanci nabídli soupeři sami, kdy Vajda váhal s odkopem až nastřelil dobíhajícího útočníka, od kterého se míč odrazil jen těsně nad břevno. Z úvodního tlaku jsme v sedmé minutě vítězili také úvodní branku zápasu. Po pravé straně se nám povedla kombinace, kdy Zelinka vysunul Jirku Kubánka a ten parádním angličanem nedal domácímu brankaři šanci. V průběhu poločasu jsme měli i nadále na vrch a domácí ohrožovali naši branku jenom dlouhými nákopy nebo po standardních situacích. V 18. min. po jedné z nich naše obrana propadla, ale osamocený domácí útočník svoji šanci na vyrovnání trestuhodně zazdil. Naše převaha uprostřed hřiště byla velká a z toho také pramenily naše šance, které jsme však k naší smůle zahazovali. I přes velkou snahu jsme své vedení do poločasu už nenavýšili.

Druhý poločas začali lépe domácí, kteří se snažili o vyrovnání. Velkou příležitost propásli v 37.min, kdy v závaru před naší brankou míč doslova tancoval těsně před naší brankovou čárou, ale vyrovnat se domácím nepodařilo. Postupem času se projevovala naše lepší fyzická kondice a soupeř nám najednou nestačil. Latzel nastřelil břevno, Bouchal levou tyč domácí branky a Dostál sám před brankařem poslal míč vedle jeho pravé tyče. Druhou a pojišťovací branku naši hráči vstřelili ve 44.min, kdy dlouhý výkop Vajdy našel Aleše Dostála a ten střelou kolem domácího brankaře po druhé rozvlnil síť za jeho zády. Od této branky na hřišti bylo již jenom jedno mužstvo a to naše. Svoji převahu jsme zakončili třetí brankou, o kterou se postaral Dan Krézek, který zužitkoval přesný pas Bouchala.

Zhodnocení zápasu: Naše mužstvo splnilo cíl, se kterým jsme odjeli do Slavonina. Své utkání vyhrálo a výsledky ostatních soupeřů nám nahrály, takže jsme na čele tabulky své vedení navýšili. V utkání se projevila naše lepší fyzická kondice a i herní projev se od posledního zápasu také zlepšil. I přes vítězství naše mužstvo stále trápí koncovka, kdy si dokážeme vypracovat velké množství brankových příležitostí, ale jejich proměňovaní je pro naše mladíky stále problém. Ve středu nás čeká další vložené kolo proti Šternberku.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Krézek, Latzel, Tulis – Kubánek. Střídali: Malysa, Hamšík – Planý, Bartoš, Machů a Dostál. Branky za FKJ: Kubánek, Dostál, Krézek.