Podrobnosti k domácím zápasům

Starší dorostenci FK Jeseník sehráli v průběhu minulého týdne dvě domácí utkání. Ve středu jsme podlehli vysoko Uničovu, v nedělním střetnutí naopak mužstvo ukázalo bojovnost a porazilo Krnov.

Vysoká, ale zasloužená prohra

FK Jeseník – SK Uničov 1 : 6  (0:4)

Není co dodat. Opět v provizorním složení bez několika hráčů kádru U19 s nutností záskoku mladších dorostenců, soupeřem jednoznačně nejlepší mužstvo soutěže a špatný začátek utkání v našem podání. Tak se dá jednoduše zhodnotit toto středeční utkání. Když ke komentáři přidáme ještě ne zrovna nejlepší stav formy několika hráčů, tento vysoký výsledek je na světě. Branky jsme však dostávali více než laciné.
Hned v první minutě branka ze standardní situace, ve 25. minutě další podobná a do poločasu ještě další dvě potrestání. Stav poločasu 0:4.
Druhou půli jsme byli aktivnější, měli jsme i šance na lepší korekci výsledku, dokonce jsme snížili na 1:4 proměněným pokutovým kopem Davida Marcinova. V zápětí však soupeř udeřil popáté a bylo po našem vzdoru. Na konci utkání před závěrečným hvizdem upravil na konečných 1:6.
Nenašli jsme se v dobré náladě. Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě a jednoznačně je nejlepším celkem soutěže.
Výborný bojovný výkon podali mladší dorostenci Jan Formánek, ve druhé půli solidně zachytal i Jirka Matějka.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Formánek, Josef Knebl, Jiří Mirčevský, Radim Vojtek – Jaroslav Orel, Nguyen Van Tiep, Jiří Mráz, Karel Bajza – Jan Pastucha, David Marcinov. Střídali: Josef Prachař, Vojtěch Bartošek, Adam Žemba, brankář Jiří Matějka

Umíme i bojovat do konce

FK Jeseník – FK Krnov 3 : 2  (2:1)

Měli jsme tomuto mužstvu skutečně co vracet. Podzimní výprask na jejich hřišti 6:0. Byl to však zápas, ve kterém byli úplně všichni hráči „mimo“ a nikomu prostě nic nešlo. I takové zápasy bývají. I proto kluci byli na tento zápas patřičně nažhavení a koneckonců i početní stav mužstva tomu v kabině nasvědčoval. Chyběli jen 2 hráči kádru k překvapení nejen mne, ale i ostatních, posilou byl navrátilec po zdravotních problémech Daniel Žiga.
Začali jsme tlakem, který nejprve však přinesl překopnutí prázdné brány Davidem Marcinovem po excelentním centru Martina Chromka. Mimochodem, kdyby se fotbal hrál na zmařené 1000% brankové šance z prostoru malého vápna, toto utkání bychom vyhráli v poměru cca 7:2. (Marcinov 2x, Bajza 2x, Nguyen 2x, Vojtek tyč). Úvodní tlak jsme využili ve vedoucí branku Radima Vojtka po krásné kolmici Davida Marcinova ve 20. minutě. O 7 minut později však soupeř potrestal nedůraz na polovině hřiště. Odpovědí byla minuta následující, kdy jsme šli do vedení po proměněném pokutovém kopu pro hraní rukou. Exekutor David Marcinov se nemýlil, poločas 2:1.
Druhá půle byla nemastná neslaná z obou stran, přesto jsme měli více ze hry my. Přišly i další brankové příležitosti, do několika slibných situací se však dostal i soupeř, který jednu z nich nakonec proměnil ve vyrovnávací branku. Běžela 80. minuta. Obratem z další naší akce po centru Nguyena strhl vítězství na naší stranu Karel Bajza. Vyhráli jsme tedy 3:2 po bojovném výkonu se soupeřem , který se s námi aktuálně pere o lepší postavení v tabulce.
Excelentní výkon podal Nguyen Van Tiep, který naše útočníky a záložníky zásoboval ze své strany ukázkovými milimetrovými centry, výborný výkon svojí jistotou předvedl Jarda Dostál v brance. Jinak pochopitelně chválím celé mužstvo za kolektivní představení.

Sestava mužstva: Jaroslav Dostál – Jan Formánek, Josef Knebl, Jan Krátký, Jan Hanúsek – Jaroslav Orel, Nguyen Van Tiep, Martin Chromek, Karel Bajza – Radim Vojtek, David Marcinov. Střídali: Daniel Žiga,Josef Prachař. Další náhradníci: Adam Gnida, Jan Pastucha, Jiří Matějka – brankář.