Kolektivní výkon

FK JESENÍK – FK ŠTERNBERK  7 : 4  (4:1)

Ve vloženém středečním kole jsme přivítali na svém hřišti nevyzpytatelného soupeře ze Šternberka. Do utkání jsme vstupovali se snahou navázat na zlepšený herní projev z minulého utkání.

Hned od úvodních minut jsme se pustili do útočení a z úvodního tlaku také přišla i vedoucí branka v zápase. Ve druhé minutě zahrává rohový kop Bouchal a Matěj Zelinka přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu. Naše mužstvo i nadále soupeře tlačilo, ale zapomínalo na rychlé protiútoky hostů, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, ale gólově se zatím ještě neprosadili. V 11.min. jsme předvedli jednu z pěkných kombinací, kdy Latzel vysunul Tulise, který přesnou přihrávkou vybídl Danka Krézka ke vstřelení druhé branky. O další čtyři minuty Aleš Dostál si několikrát vyměnil míč s Kubánkem a kombinace těchto dvou hráčů skončila již třetí brankou v síti hostů. Ze strany domácích i hostů se hrál naprosto bezstarostný fotbal se šancemi na obou stranách. Obrany v dnešním utkání měly den otevřených dveří. V závěru poločasu se prosadila gólově už obě mužstva, kdy nejdříve Vilém Juřena se prosadil důrazem před brankou hostí a hned po rozehrávce hosté vstřelili svoji úvodní branku po pěkné individuální akci a přesné střele do levé šibenice.

Druhý poločas začali domácí opět velkým náporem. Hráči se snažili o kombinaci přes oba krajní záložníky se snahou o rychlou a přesnou střelu. Ve 34.min. domácí hráči předvedli útočnou křídelní akci jak z fotbalové učebnice a na jejím konci Jiří Kubánek zakončuje do prázdné branky nešťastných hostů. Obě mužstva v těchto chvílích předváděla útočný fotbal, na úkor plnění obranných úkolů, se snahou přítomné diváky potěšit vstřelenými brankami. Tato snaha všech hráčů na hřišti byla vyplněna a obě mužstva do konce zápasu ještě několikrát skórovala. Za naše mužstvo se prosadil nejdříve Karel Tulis, který zužitkoval přihrávku Latzela a jenom o pár minut završil naše skóre Matyáš Latzel, který prudkou střelou dorazil vyražený míč hostujícím brankařem. Hosté však nezůstávali nic pozadu a branek v naší síti rovněž přibylo. Nakonec utkání skončilo tímto divokým výsledkem, který však u této kategorie není žádnou výjimkou.

Zhodnocení zápasu: V domácím utkání jsme splnili cíl a nebezpečné mužstvo porazili. Útočná snaha všech hráčů byla na výši a na úkor plnění defenzivních úkolů, proto se několikrát stalo, že naší brankaři museli čelit samostatným akcím soupeře. I přes tento netradiční výsledek jsme zápas měli herně pod kontrolou a v zápase neustále vedli o několik branek. Velkým pozitivem bylo, že o naše branky se podělilo hned sedm střelců, čímž mužstvo dokazuje, že hraje kolektivním způsobem na úkor individuální činnosti. Mužstvo je třeba pochválit za kolektivní výkon, kdy se chybičky jednotlivců v tomto herním pojetí ztratily. Už v sobotu nás čeká další kvalitní mužstvo z Olomouce, a to Nové Sady.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Krézek. Střídali: Hamšík – Planý, Bartoš, Drastich, Kubánek, Juřena, Sedlák, Machů a Dostál. Branky za FKJ: Zelinka, Krézek, Dostál, Juřena, Kubánek, Tulis, Latzel.