Hladké vítězství

FC TATRAN TOUAX SUPÍKOVICE – FK JESENÍK 1 : 6 (0:3)

Naše starší přípravka se vydala v sobotním dopoledni odehrát své utkání k rivalovi do Supíkovic, kdy domácí funkcionáři (asi z obavy o výsledek) nám neumožnili utkání přeložit. Jednalo se o sousedy v pomyslné tabulce a vzhledem k tomu, že se v jarní části potkaly dosud dva neporažené celky dal se očekávat velmi vyrovnaný průběh utkání.

Opak byl však pravdou. Od začátku utkání naše mužstvo diktovalo tempo hry a jednoznačně domácí mužstvo přehrálo a to nejen výsledkově, ale i herně. První branku naše mužstvo vstřelilo v sedmé minutě, kdy se důrazem před domácím brankařem prosadil Lukáš Hlobil. Domácí se snažili co jim síly stačily, ale jenom nadšení na herní výkon našeho mužstva dneska nestačil. Ve 12.min. Marian Bartoš tečovanou střelou zvyšuje vedení našich nadějí již na dvě branky. Převaha našeho mužstva v těchto chvílích byla obrovská a důkazem toho je množství šancí, které jsme si vypracovali. Kubánek, Zelinka, Hlobil a Bár nastřelili různě tyče brankové konstrukce domácího mužstva. Domácí se dostali do jediné příležitosti, kterou však Vajda v pohodě zlikvidoval. Před odchodem na poločasovou přestávku utekl všem Samuel Planý a tváři v tvář domácímu brankaři nedal šanci zakročit.

Druhý poločas se odehrával ve stejné režii jako první. Převaha našeho mužstva s postupem času narůstala a na hřišti se objevili všichni hráči z lavičky, kdy na kvalitě hry se to však neprojevilo. Ve 28.min. se svým důrazem a přesnou střelou k tyči prosazuje opět Samuel Planý a naše vedení narůstá již na čtyři branky. Naši hráči na hřišti kombinovali a domácí obranu často dostávali do úzkých a neřešitelných situací. Ve 37. min. Jan Vajda z přímého kopu přidává již naši pátou branku. Poslední jesenickou branku vstřelila Adéla Bašičová ve 44.min, kdy stála na konci pěkné akce a levou nohou z první nedala domácímu brankaři nejmenší šanci zakročit. Těsně před koncem utkání se dočkali i domácí a podařilo se jim z ojedinělé akce vstřelit aspoň čestnou branku.

V dnešním utkání naše mužstvo jednoznačně domácím hráčům ukázalo kvalitu hry, kdy domácí převyšovali nejen herně, ale i fyzicky a takticky. Hráči FKJ na rozdíl od domácího mužstva hráli kolektivně a předváděné kombinace byly často jako z fotbalové učebnice. Domácí mužstvo spoléhalo jenom na individuální schopnosti jednotlivců. Přestože jsme domácímu mužstvu umožnili v utkání sedmkrát rozehrávat ze středového kruhu, tak z této taktické varianty ani jednou na naší straně nezahřmělo. Všechny hráče a i hráčku FKJ je nutno za dnešní velmi výborný zápas pochválit.

Sestava FKJ: Vajda Jan – Zelinka Matěj, Bartoš Marian,Kubánek Jiří, Planý Samuel, Hlobil Lukáš. Střídali: Nedoma Radim, Bár David,Bašičová Adéla,Formánek Ondřej, Drochýtek Jan. Branky: Planý 2x, Hlobil, Bartoš, Vajda, Bašičová.