Titul potvrzen!

FK JESENÍK – FK NOVÉ SADY 4 : 1 (3:0)

V dnešním utkání jsme definitivně už mohli rozhodnou o svém vítězství v KP Ol. KFS a to jenom za předpokladu, že našeho soupeře porazíme. Soupeř k nám přijel s vizitkou devíti utkání v řadě, ve kterých vždy bodoval a u nás chtěl tuto sérii prodloužit. Do utkání jsme vstupovali s pokorou a respektem vůči soupeři, ale s cílem zvítězit a už před vlastními fanoušky potvrdit celkové vítězství v soutěži.

Začátek utkání jsme měli jako z říše snů. Už v první minutě jsme spálili tutovku. Ve druhé minutě po hezké kombinaci Krézka s Latzelem se objevil před hostujícím brankařem osamocen Petr Buček a svoji příležitost proměnil ve vedoucí branku FKJ. V páté minutě naopak Buček připravil šanci pro Karla Tulise, který vymetl levou šibenici hostující branky a tímto si tak dal opožděně dárek ke svým včerejším narozeninám. Naše mužstvo mělo i další příležitosti, které však zatím další branky nepřineslo. Hosté zřejmě nastoupili až s příliš velkým respektem a z úvodního šoku se začali vzpamatovávat až ve druhé časti prvního poločasu. Jejich útočná snaha končila na naší pozorné obraně a nebo na spolehlivém brankaři Honzovi Vajdovi. I přes velké příležitosti jsme do poločasu přidali už jen jednu branku a to ve 29.min., kdy Adam Plšek dorazil nádhernou střelu Drasticha, která se zastavila na břevně hostující branky a Adam byl ve správnou chvíli na správném místě a navýšil naše vedení na tři branky.

Ve druhém poločase malinko opadlo tempo hry z první části utkání, což bylo také ovlivněno silným deštěm, ale naši borci měli stále utkání pod kontrolou. I přes několik pěkných kombinací jsme ve druhém poločase skórovali už jen jednou a to ve 38.min., kdy Karel Tulis zužitkoval pěknou kombinaci celé záložní řady a střelou kolem brankaře definitivně zlomil odpor hostů. V závěru utkání se podařilo hostům po rohovém kopu a nedůrazném krytí našich obránců zásluhou Beneše vstřelit aspoň čestný úspěch. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího přišla závěrečná děkovačka našich vítězů s přítomnými fanoušky.

Zhodnocení zápasu: V rychlém sledu jsme nastoupili k dalšímu domácímu utkání a toto jsme zvládli jak herně, takticky, tak dneska i výsledkově, což byla sladká odměna pro naše hráče za celoroční dřinu. V posledních dvou utkání budeme chtít potvrdit svoji hrou to, že jsme se zaslouženě a oprávněně stali vítězi této žákovské soutěže, což se našim chlapcům podařilo už po třetí za sebou.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Krézek. Střídali: Hamšík – Planý, Bartoš, Drastich, Kubánek, Juřena, Sedlák, Plšek a Dostál. Branky za FKJ: Tulis 2x, Buček, Plšek.