Vysoká prohra mladších žáků

FC ŽELATOVICE – FK JESENÍK 6 : 1 (1:0)

K poslednímu mistrovskému utkání na hřišti soupeře jsme zajížděli do dalekých Želatovic s vědomím, že jsme celkovým vítězem KP mladších žáků a nastupovali proti druhému celku jarní části sezóny. Do utkání jsme vstupovali s cílem zahrát si fotbal a navázat na herní výkony z předešlých utkáních.

Úvod utkání vyšel lépe našemu mužstvu, které bylo aktivnější a v první šanci se objevil Kubánek, který však nastřelil jenom domácího brankaře. S přibývajícím časem domácí vyrovnávali hru, ale do vážnější brankové příležitosti se nedostali. Ve 12.min. se Zelinka snažil střelou skoro z poloviny přehodit domácího brankaře, což se mu podařilo, ale míč skončil jen těsně nad břevnem domácí branky. V 19. min. jsme se dopustili chyby v pozičním obsazení protihráčů a domácí útočník proti Vajdovi s přehledem dostal svůj celek do vedení. Přes snahu obou mužstev se do poločasové přestávky stav utkání nezměnil.

Do druhého poločasu jsme provedli změny v rozestavení i postech jednotlivých hráčů s cílem zvýšit rychlost v kombinační hře a důraz v osobních soubojích. Jenomže při nástupu do druhého poločasu kluci zůstali ještě v kabině a hned z první akce jsme inkasovali druhou branku a jen o pár minut i třetí branku. Přestože jsme nerezignovali a provedli další změny v sestavě, tak se nám nedařilo vyvarovat individuálních chyb, které náš dnešní soupeř bez milosti gólově trestal. S přibývajícími brankami v naší síti se koncentrace našich hráčů na hru snižovala a hráči stále více hledali chyby někde jinde než ve vlastní hře. Teprve od poloviny druhého poločasu se nám podařilo vrátit herně do utkání a domácí mužstvo jsme začali přehrávat jak fyzicky, tak i kombinačně, ale bohužel výsledkově bylo již rozhodnuto. Jedinou branku jsme vstřelili v 56.min, kdy Matyáš Latzel zužitkoval přesnou kombinaci Tulise s Krézkem a míč doklepával do opuštěné domácí branky. Další branky nám neuznal rozhodčí pro postavení mimo hru a několik nadějných akcí na zkorigování výsledku skončilo jen těsně mimo domácí branku.

Zhodnocení zápasu: V dnešním utkání nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy jsme jednoznačně propadli. Kupili jsme individuální chyby a nedařilo se nám i herně. Přitom úvod do utkání byl víc než dobrý a i přes naši územní převahu jsme první poločas prohrávali o jednu branku. Po výpadku v úvodu druhého poločasu jsme se však dokázali herně vrátit do utkání, jenomže jsme nedokázali své brankové příležitosti proměňovat, tak jako domácí a proto jsme z dnešního utkání odjeli s vysokou prohrou. Je si však nutno uvědomit, že tito mladí hráči po celou dobu jarní sezóny odváděli skvělé herní výkony.

V dnešním utkání jim fotbal však ukázal i druhou stranu mince, že se nevyplácí nic podcenit a na utkání se koncentrovat po celou hrací dobu. Domácí mužstvo hrálo výborně a za dnešním vítězstvím šlo daleko cílevědoměji než naši borečci. Pozitivem bylo, že se mužstvo herně do utkání vrátilo a ve druhé části druhého poločasu soupeře fyzicky i herně přehrávalo. Již v sobotu na svém hřišti přivítáme Sokol Lázně Velké Losiny při posledním mistrovském utkání celého soutěžního ročníku.

VIDEO – SESTŘIH UTKÁNÍ

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Buček, Latzel, Tulis – Kubánek. Střídali: Hamšík, Malysa – Planý, Bartoš, Krézek, Kubánek, Juřena, Sedlák, Plšek a Dostál. Branky za FKJ: Latzel.