Opět jsme otáčeli výsledek

Slavia Opava U19  :  FK Jeseník U19   3 : 3  (2:0)

Další utkání, ve kterém jsme otáčeli nepříznivý výsledek, a to hlavně díky více než „podivnému“ výkonu hlavního rozhodčího. Přesto jsme začali aktivně.

Hned v úvodu jsme se dostali do dvou vyložených šancí Chromka a Marcinova, které skončili ztrátou míče a v autu. Soupeř hrozil jen z brejkových situací, jednu z nich využili i po našich chybách ve vstřelení vedoucí branky. Od té doby to byl jen výkon hlavního rozhodčího, který diktoval vývoj utkání a to se nebavím jen o posuzování a trestání faulů, žluté karty jsme dostávali jen my a za ta samá provinění soupeř nikoliv. Ve 35. minutě se stalo něco, co nikdo, včetně asistenta rozhodčího a možná jen některých domácích fanoušků na stadionu nepochopil. Jasně odmávaný ofsajd soupeře asistentem, který pro teč míče našeho hráče hlavou hlavní rozhodčí přes důslednou avizaci tohoto provinění neodpískal. Akce pokračovala až do našeho vápna (snad i mimo), následoval střet útočníka s Honzou Krátkým a třešničkou na dortu z toho byla nařízená penalta, kterou opět viděl jen hlavní rozhodčí. Dle mého velice sporná a když už, tak velice přísná penalta měnila do poločasu skóre na již 2:0. Kdyby se za každý podobný zákrok v poli nařizovala penalta, utkání by mohlo skončit 30:30.

Po přestávce jsme začali aktivně, přesto soupeř hned v úvodu udeřil a bylo zle. Kluci se však vzchopili k výbornému výkonu, zejména se rapidně zlepšila hra středních záložníků, hlavně Daniela Žigy a utkání jsme nakonec po 2 brankách Davida Marcinova (1 z pokutového kopu po faulu na něj) a jedné branky Radima Vojtka po centru Davida Marcinova otočili na konečných 3:3. Kdybychom však hráli dále, přes naše zlepšení bychom zřejmě v Opavě stejně nevyhráli.

Chválím kluky za zvládnutí nepříznivého vývoje utkání, a to nejen výsledkově, ale hlavně po stránce disciplíny, přestože to občas na hřišti jiskřilo. I takové zápasy jsou.

Sestava mužstva: Dostál Jaroslav – Orel Jaroslav, Krátký Jan, Lukáč Marek, Vojtek Radim – Nguyen Van Tiep, Žiga Daniel, Chromek Martin, Bajza Karel – Marcinov David, Knebl Josef

Střídali: Mirčevský Jiří, Mráz Jiří, Formánek Jan

Další náhradníci: Pastucha Jan, Bartošek Vojtěch