Poslední utkání jsme zvládli

1. FK Frýdlant n/O U19  :  FK Jeseník U19    1:3   (0:2)

Jako vždy, s méně než minimem kmenových hráčů, jsme odjížděli k nejvzdálenějšímu soupeři, do Frýdlantu nad Ostravicí. V parném odpoledni jsme však s vypětím všech sil utkání zvládli a odvezli si všechny tři body.

Úvodní desetiminutovku jsme na hřišti oživili dvěmi krásnými kombinačními akcemi. První z nich po kombinaci narážeček Knebl – Mráz – Mirčevský, poslední jmenovaný míč  nastřelil do brankáře, tou druhou byla parádní střela Mráze po narážečce ze strany od Chromka, střelu musel zákrokem likvidovat brankář na roh. Soupeř zahrozil dvakrát únikem „rychlonožky“ po pravé straně. Obrana s Jardou v bráně si však s těmito hrozbami poradila. Naší odpovědí byla první branka v podání Orla, který nás střelou z dálky ve 25. minutě poslal do vedení 0:1 a když Mirčevský po třech minutách famózně zahrál rohový kop na vzdálenější tyč, kde nikým neobsazený Knebl neomylně z první poslal míč do sítě a zvýšil již na 0:2, mohli jsme v poklidu v tomto parném počasí hru kontrolovat a poločas v klidu dohrát. Tak se i stalo.

Začátek poločasu druhého přinesl mírný nápor domácích, který po našich zbytečných chybách přinesl snížení na 1:2 a pokus o zdramatizování vývoje zápasu. Další nápor jsme však bez větších problémů ustáli, naopak jsme přinesli pár kombinačních a pohledných akcí. Výsledkem snažení byla naše třetí branka, která padla opět po kombinaci a centru Vojtka na Nguyena, ten trefil těžký míč ve vzduchu z první a poslal jej ke vzdálenější tyči, běžela 71. minuta, 1:3 a bylo již po zápase.

Sestava mužstva: Dostál Jaroslav – Formánek Jan, Krátký Jan, Josef Knebl, Vojtek Radim – Nguyen Van Tiep, Chromek Martin, Mráz Jiří, Orel Jaroslav – Mirčevský Jiří, Bajza Karel

Střídali: Prachař Josef

Další náhradníci: Matějka Jiří, Gnida Adam, Pastucha Jan

Na závěr bych chtěl poděkovat všem poctivým hráčům U19, kteří mají fotbal rádi a vždy se k utkání dostavili, děkuji rovněž hráčům z U17, kteří nám téměř pravidelně v jarní části pomáhali a bez jejichž účasti bychom utkání důstojně nedohráli. Tito hráči jsou příslibem dobré budoucnosti dorosteneckého fotbalu v Jeseníku.

Děkuji trenérovi U17 Vláďovi Vyvážilovi za spolupráci a klubu za solidní podmínky pro trénink mládeže vůbec.