Mladší žáci pozvedli pohár

FK JESENÍK – TJ SOKOL LÁZNĚ VELKÉ LOSINY 5 : 3 (1:2)

Do posledního utkání celého ročníku jsme vstupovali s cílem vyhrát a rozloučit se důstojně s právě končícím soutěžním ročníkem. Samotné utkání jsme pojali jako rozloučení s hráči Alešem Dostálem, Janem Bouchalem, Karlem Tulisem a Pavlem Drastichem, kteří opouštějí mladší kategorii a od nového soutěžního ročníku budou hrát už jenom za starší žáky.

Úvod utkání jednoznačně patřil našemu mužstvu, které si vytvořilo herní převahu a brankové šance. Ty jsme však vesměs neproměňovaly. Střely Bouchala i Tulise skončily jenom těsně vedle hostující branky. Ve 4.min. po kombinaci celého mužstva zakončuje Dostál jenom do tyče. Domácí početné publikum se první branky dočkalo jenom o chviličku později, kdy v 6.min. Drastich vybojoval míč na hostujícím obránci, přihrál jej Tulisovi, který našel před brankou volného Jana Bouchala a ten otevřel skóre dnešního utkání. Herní převaha našeho mužstva byla velká, hosté se jenom pozorně bránili a snažili se využívat chyb v naši rozehrávce. Naši „mistři“ měli další příležitosti, kdy Machů hlavičkoval jenom těsně vedle, Drastich s Dostálem si dávali přednost až ani jeden nakonec nezakončil. Naši hráči pod dojmem své převahy se snažili své pohledné akce vykombinovat až do prázdné branky, ale hosté obětavým výkonem toto nedovolili. Jak už to tak bývá, po několika neproměněných brankových příležitostech došlo k chybičkám v rozehrávce, za což nás soupeř hned gólově potrestal a do poločasu otočil výsledek utkání ve svůj prospěch.

Ve druhém poločase jsme i v úmorném vedru chtěli zvýšit rychlost naší hry a kombinací hosty udolat. Začátek druhého poločasu nám opět vyšel a hosty jsme přimáčkli na jejích polovinu, ale brankové příležitosti, které jsme si vytvářeli, brankou ne a ne skončit. Střela Latzela skončila na levé tyči, šance Bučka jenom těsně vedle a několik pěkných střel pochytal i velmi dobře chytají hostující brankař. S přibývajícím časem narůstala naše převaha a ve 41.min. Kubánek vysunul Aleše Dostála a ten jako správný kapitán zavelel k brankovému obratu a blafákem skoro na brankové čáře vyrovnává na 2:2. Jenomže fotbalový bůh dnes nás znovu ještě trápil a nechtěl naši rozlučku ulehčit. Ve 48.min. hosté zahrávají ojedinělou standardní situaci a nepohlídaný útočník vrací hostům vedení. Ovšem závěr utkání gólově patřil jednoznačně našemu mužstvu. Střela Zelinky a ani Kubánka ještě vyrovnání nepřinesly. V 54.min. jsme předvedli kombinaci středem hřiště, kdy už přetížená a unavená hostující obrana zastavuje postupujícího Vajdu jenom za cenu faulu a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop, který si postavil Jan Bouchal a střelou k levé tyči vyrovnává na 3:3. Bouřlivé ovace na tribunách ještě neutichly a hlavnímu rozhodčímu nezbývá nic jiného než po faulu na aktivního Zelinku písknout v 55.min další pokutový kop. Jeho exekutor Jan Bouchal se ani napodruhé nemýlil a střelou k pravé tyči posunul vedení na naši stranu. Tato branka na plné tribuně doslova vyvolala „davové šílenství“ v řadách domácích příznivců. Brankový účet dnešního utkání uzavřel Matěj Zelinka, který zužitkoval kombinaci Bouchala s Dostálem a střelou do levé šibenice definitivně rozhodl poslední zápas sezóny. V posledních minutách za bouřlivých ovací podporovaných mexickou vlnou našich fanoušku si kluci vychutnali nejen dnešní vítězství, ale i prvenství v celém soutěžním ročníku.

Po skončení utkání si každý hráč převzal vítězné tričko a opět za velkého potlesku všech našich rodičů si vychutnávali pocit vítězství, kdy si přebírali medaile za vítězství v soutěži a pohár za celkové prvenství z rukou funkcionářů klubu, Ol. KFS a OFS Jeseník. Od zástupců sponzorů převzali i novou sadu dresů. Hráč Jan Bouchal od Petra Ševčíka jun. převzal dres pro nejlepšího hráče za jarní část sezóny.

Zhodnocení zápasu: V dnešním utkání jsme si chtěli hlavně zahrát fotbal bez nervů a početnému zástupu našich příznivců (hlavně z řad rodičů, za což Vám patří velké díky) předvést to, co nás zdobilo celou sezónu. Úvod zápasu jednoznačně patřil našemu mužstvu, ale nedokázali jsme gólově vyjádřit naši herní převahu a snaživého soupeře nechávali v naději na čestný výsledek. Ten, i když si snažil, tak v utkání jenom pozorně bránil, měl skvělého brankaře, ale dopředu toho moc neukázal. V prvním poločase vlastně potrestal jenom chybičky v naší rozehrávce z rychlých protiútoků a ve druhém poločase využil jedinou standardní situaci. Naše mužstvo v závěru utkání svého soupeře fyzicky udolalo a potvrdilo svoji suverenitu v soutěži. Dnešní herní výkon měl svoji kvalitu, v závěru utkání rozhodla opět i naše lepší fyzická kondice a to i přesto, že se nám stejně jako po celou dobu jarní sezóny nedařilo proměňovat vytvářené brankové příležitosti.

Závěrem je nutno poděkovat nejen všem hráčům, ale i rodičům, že tuto společnou trnitou jarní cestu s námi podstoupili.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Krézek – Bouchal, Dostál, Tulis – Drastich. Střídali: Hamšík, Malysa – Planý, Bartoš, Kubánek, Juřena, Sedlák, Plšek, Buček, Latzel a Machů. Branky za FKJ: Bouchal 3x, Dostál, Zelinka.