Rozhodly hrubky

Frýdlant – FK Jeseník  –  5 : 2 (4 : 2)

Sestava:   Matějka-2,5  –  Hapala-4; Balčirák-2; Mráz-2; Žemba-2 Planý-3; Prachař-2; Gnida-3; Formánek-3  –  Bajza-2; Pastucha-2,5

Branky:     1x – Formánek, Prachař

Komentář: Při dlouhých výjezdech se již tradičně vyskytují problémy se sestavou. Pro nemoc se ze zápasu ve Frýdlantu omluvili Bartošek a Leskovjan, pro jiné neodkladné záležitosti Táborský a vůbec nepřišel Weber a Račák.  Suma sumárum,  k zápasu nás jelo deset a to i s výpomocí žáků (Balčirák), kteří hráli svůj vlastní zápas.

Samotné utkání začalo bleskovou brankou domácích a vypadalo to na výprask. V prvních minutách jsme nebyli schopni udržet míč a soupeř neustále hrozil. Z první naší akce však přišlo vyrovnání, když Gnida z rohového kopu našel Mráze a ten se  přesně trefil hlavou. S naší brankou se vyrovnala i hra a soupeře jsme najednou začali fotbalově přehrávat. Srážely nás však zbytečné chyby, které soupeř nemilosrdně trestal. Dokázali jsme odpovědět i na druhý gól soupeře a po krásné kombinaci Prachař Bajza jsme opět srovnali. Další chyba však znamenala opětovné vedení domácích. Znovu jsme však vykombinovali „vyrovnávací“ akci, kdy šel Bajza již téměř sám na brankáře, ale po jasném faulu dostal nesmyslnou výhodu a brejk zakončil v tísni jen střelou do brankáře. Hned z následného protiútoku, když jsme ještě nevstřebali nespravedlnost rozhodnutí nám soupeř dal čtvrtou a již rozhodující branku.

Druhý poločas se odehrál vlastně jen z povinnosti, neboť v úmorném vedru hráčům rychle docházeli síly. Přesto jsme si i v deseti (pro vyčerpání odstoupil Balčirák) vypracovali veliké příležitosti, ale jak Pastucha tak i Hapala neuspěli.

Celkové hodnocení: dobrý, ale nedůrazný výkon