Poslední utkání sezony

TJ Dynamo Javorník – FK Jeseník 0 : 9 (0:5)

Poslední soutěžní utkání celé sezóny obstarali v pondělí 15.června naši benjamínci v kategorii U11. Ti zajížděli na hřiště Dynama Javorník, který naprosto suverénně procházel tímto soutěžním ročníkem a ještě v živé paměti máme debakl, který nám soupeř uštědřil v podzimní části na našem hřišti.

Jenomže od podzimního utkání se v našem mužstvu hodně změnilo a hraje úplně jiným systémem, kterým v jarní části pokořilo všechny své soupeře, včetně silných Supíkovic a nakonec i na závěr domácí Javorník.

Pojďme však pěkně popořádku. V tomto utkání jsme našemu soupeři ukázali sílu naší přípravky, kdy jsme do utkání mohli nasadit to nejlepší, co v současné době v Jeseníku máme. Více jak polovina hráčů našeho mužstva v sobotu převzala medaile za vítězství v KP Ol. KFS mladších žáků, kde už plní role silných osobností a tyto zkušenosti s přehledem předávají v utkáních přípravek na našem okrese. Od úvodních minut se utkání odehrávalo v naší režii. Hráči o sobě věděli a dobře kombinovali, s čímž si náš dnešní soupeř vůbec nevěděl rady. Trenéři našeho mužstva dobře přečetli silnou stránku domácího mužstva a aktivním pojetí hry nepřipustili v utkání žádné komplikace. S rostoucí převahou přicházely i brankové příležitosti, které jsme však dlouho nedokázali proměňovat. O první branku se postaral benjamínek našeho mužstva Karel Zelinka, který úvodní brankou otevřel neprůstřelnost domácího brankaře Adama Polčáka. Poločasový výsledek na světelné tabuli nakonec pro domácí mužstvo ukazoval hrozivé skóre 0:5.

Do druhého poločasu domácí provedli několik změn v sestavě, které však k obratu a ani korigování výsledku nevedly. Naopak hosté pokračovali ve festivalu zahazování brankových příležitostí. Přesto jsme ve druhé půli dokázali domácím přidat další čtyři branky, kdy se celkový počet naších gólu zastavil na devíti. I přes velkou snahu našich hráčů se nám nepodařilo desátou branku vstřelit, ale i tak jsme domácím aspoň z části vrátili loňský debakl.

Na našich hráčích bylo vidět, jak si jsou jistí v kombinacích proti domácímu mužstvu, které se snažilo hrát více individuálně, ale na tuto variantu domácích jsme byli velmi dobře připravení. Herní převaha byla jednoznačně na naší straně a domácí jen velmi těžko nesli, že mohou na domácím hřišti a před početnou návštěvou tak velmi snadno a vysoko prohrát.

Na jesenickém mužstvu byla jednoznačně vidět práce našich trenérů Karla Zelinky a Jana Malysy, kteří byli na tento zápas velmi dobře takticky připravení a hráči dokázali plnit jejích pokyny, které vedly k úspěchu v tomto utkání.

V jarní části jsme byli jediným mužstvem, které neztratilo ani bod a všem našim soupeřům jsme ukázali, že směr, kterým jsme se vydali v zimní přestávce, je naprosto správný. Všechny hráče a i hráčku našeho mužstva musíme pochválit za velmi kvalitní výkon v tomto utkání.

Sestava FKJ: Vajda Jan – Zelinka Matěj, Bartoš Marian, Kubánek Jiří, Planý Samuel, Machů Matyáš. Střídali: Nedoma Radim, Bár David, Bašičová Adéla, Formánek Ondřej, Hlobil Lukáš, Drochýtek Jan a Zelinka Karel. Branky: Kubáněk 3x, Bartoš, Vajda, Bašičová, Zelinka Karel, Planý, Zelinka Matěj.