Jeseník – Konice 9 : 1 (6:0)

Do úvodního utkání sezony jsme vstupovali s respektem k soupeři a se snahou domácímu publiku předvést to co jsem přes prázdniny natrénovali. Od úvodních minut jsme byli aktivnější a hned v úvodu si vypracovali i brankové příležitosti, které jsme dokázali i proměňovat.

FK JESENÍK – SOKOL KONICE 9 : 1 pol. (6:0)

Už ve 4.min. Samuel Planý dorážel střelu M. Zelinky. Hned v 5.min. Jiří Kubánek přesnou střelou navýšil naše vedení na dvě branky. Převaha našeho mužstva v úvodu byla dost velká a v 8.min. Matěj Zelinka přidal naší třetí branku přesnou střelou k tyči. Pro hosty děsivou úvodní desetiminutovku završil Samuel Planý, který prošel až před brankaře a lobem navýšil naše vedení už na 4:0. Naše převaha i po vystřídaní pokračovala a ve 13.min K. Zelinka vysunul Matyáše Machů a ten křížnou střelou rozvlnil síť za hostujícím brankařem po páté. Hosté hrozili jenom ojedinělé, ale ve 22.min. nastřelil Čapka břevno naší branky. Do poločasové přestávky se podruhé střelecky prosadil i Matěj Zelinka a na odpočinek do kabin jsme odcházeli s vedením 6:0.

Druhý poločas jsme opět začali náporem a v 34.min. Planý sám před brankařem přihrál osamocenému Matyáši Latzelovi a ten neměl problém uklidit míč po sedmé do hostující sítě. Od tohoto okamžiku však naši hráči přestali hrát kombinačně a chtěli se prosazovat individuálně. Tato taktika však k úspěchu nevedla. Hosté se za zády naších obránců se dostávali jenom sporadicky, ale opět se jím podařilo nastřelit břevno naší branky a to zásluhou Šmída. V 39.min, se Planý prosadil v důrazném souboji proti dvěma obráncům, položil si brankaře, ale střelu směřující již do opuštěné branky stačil jeden z obránců vykopnout. Ve 45.min. hosté zahráli malou domů a z nařízeného nepřímého volného kopu se gólově prosadil Marian Bartoš. Hned po rozehrání vybojoval míč Adam Polčák a svůj únik zakončil tvrdou střelou pod břevno. Hostům se podařilo po chybě našeho brankaře vstřelit čestnou branku zásluhou Veselého. I přes velkou snahu a převahu se naším hráčům nepodařilo vstřelit desátou branku. V úplném závěru se blýskl ještě skvělým zákrokem Jan Malysa a tím napravil své předchozí zaváhání.

Zhodnocení zápasu: První zápasy v novém soutěžím ročníku bývají vždy ošidné. V mládežnických kategoriích se mužstva věkově mění a síla jednotlivých soupeřů se pozná teprve v samotné soutěži. Od úvodních minut jsme měli utkání herně i výsledkově pod kontrolou. V prvním poločase mužstvo ještě před tím než získalo dostatečný náskok hrálo kombinační fotbal. Je jenom velká škoda, že si hráči nedali říct, kdy za jednoznačného stavu a hlavně ve druhém poločase hráli individualisticky místo toho, aby si vyzkoušeli kombinační akce. Teprve další zápasy nám skutečně ukážou sílu našeho mužstva. Už ve středu hostíme na domácím hřišti nováčka v soutěži z Loštic.

FOTOGALERIE

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Sytař – Plšek, Kubánek – Latzel, Zelinka M., Krézek – Planý. Střídali: Malysa – Bartoš, Sedlák, Švec, Machů, Zelinka K.,Polčák, Špelda, Forajta, Dostál. Branky za FKJ: Planý 2x, Zelinka M. 2x, Kubánek, Machů, Latzel, Bartoš, Polčák.