Jeseník – Loštice 10 : 0 (6:0)

Druhé mistrovské utkání krajského přeboru jsme sehráli opět na vlastním hřišti proti jednomu z nováčků v soutěži.

FK JESENÍK – SK LOŠTICE 10:0 pol. (6:0)

Hned v první minutě jsme se dopustili chyby v osobním bránění. Hostují Šmirg postupoval na naší branku, ale proti jeho zakončení se vyznamenal náš brankař Vajda, který střelu vyrazil přes břevno do bezpečí. Hned z protiútoku jsme předvedli jednu z pohledných kombinací, kdy M.Zelinka se uvolnil na levé straně hřiště a předložil míč pro Matyáše Latzela, který otevřel brankový účet dnešního utkání. Druhou branku vstřelil v 10.min. Samuel Planý, který využil chyby v hostující obraně a se svým únikem naložil gólově. Po této brance hosté vystřídali svého brankaře a určitě neprohloupili. Nová akvizice mezi tyčemi předváděla úchvatný výkon a několikrát podržel svůj tým, ano měl i štěstí, ale to dobrý brankař musí mít. I přes svoji velkou snahu nedokázal zabránit nádherným brankám, které vstřelili Jirka Kubánek a Karel Zelinka. Hosté se bránili našemu tlaku a na naší polovinu se dostávali jenom při dlouhých osvobozujících odkopech. Do poločasové přestávky jsme ještě nastřelili několikrát břevno hostující branky a spalovali i ty největší brankové příležitosti. V závěru poločasu jsme v rychlém sledu po sobě vstřelili ještě dvě branky, kdy nejdříve v 25.min. Matěj Sytař proměnil pokutový kop a hned o minutu později Samuel Planý za přispění chybující obrany uzavřel poločasový stav na konečných 6:0.

Ve druhém poločase dostali větší časový prostor i hráči širšího kádru a několikrát jsme hosty dokázali dostat do úzkých, kdy však s proměňováním příležitosti jsme byli na štíru. Přesto jsme do konce zápasu přidali další branky. Ve 37. min. se Matyáš Latzel nejlépe orientoval ve skrumáží a míč dorazil do hostující sítě. Ve 46. min. Samuel Planý po rohovém kope nádherně vymetl vzdálenější šibenici hostující branky. Ve 48. min. Daniel Krézek po přihrávce od Polčáka přesnou střelou pod břevno vstřelil již naší devátou branku. Nadějné příležitosti Špeldy a Dostála zůstaly už nevyužity. Přesto se nám podařilo vstřelit dnes i desátou branku a to zásluhou Jaroslava Forajty, který byl u odraženého míče rychleji než hostující obránce.

Zhodnocení zápasu: Dnešní zápas jsme stejně jako proti Konici měli herně i výsledkově pod kontrolou. I když jsme se snažili, tak stále jsme hráli individuálně a v utkání předvedli kombinačních akcí jako šafránu. Už po druhé se nám stalo, že k nám přijel soupeř, který se jenom bránil a naše obranné řady příliš neprověřil. V neděli zajíždíme na nevyzpytatelnou půdu do Šternberku.

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Sytař – Plšek, Krézek – Zelinka M., Latzel, Buček – Planý. Střídali: Malysa – Bartoš, Sedlák, Švec, Kubánek, Zelinka K.,Polčák, Špelda, Forajta, Dostál. Branky za FKJ: Planý 3x, Latzel 2x, Kubánek, Zelinka K., Sytař, Krezék, Forajta.