Šternberk – Jeseník 0 : 15

První mistrovské utkání na hřišti soupeře jsme začali velmi aktivně a už v první minutě Samuel Planý otevřel skóre zápasu.

 

Ve třetí minutě jsme po pěkné akci a faulu na Latzela zahrávali pokutový kop, se kterým však Sytař naložil prachbídně a míč málem skončil až na zimním stadiónu. Neproměněný pokutový kop náš aktivní přístup přibrzdil v koncovce, nikoliv však v herním projevu. V sedmé minutě Matyáš Latzel potrestal chybu domácích a zvýšil vedení na dvě branky. O minutu později Matěj Zelinka definitivně zlomil odpor domácího mužstva. Ve 12. min. a 14. min. se dvakrát střelecky prosadil Adam Polčák. Domácí se dostali snad do jediné slibné příležitosti v polovině prvního poločasu, ale Vajda byl u míče spíše a udržel náš čistý štít. Po přestávce na občerstvení ve velkém vedru se z brejku gólově prosadil Vojtěch Špelda. Další branky, které jsme vstřelili hlavní rozhodčí neuznal kvůli postavené mimo hru zakončujícím střelcem. Poločasovou podobu skóre stanovili přesnými zásahy Matěj Sytař a Karel Zelinka.

Po předchozích zkušenosti jsme v poločasové přestávce hráče nabádali, aby pokračovali v aktivním pojetí hry a na začátku druhého poločasu jsme si mohli dovolit vyzkoušet i novinku v herním projevu. S přibývajícím časem opět narůstalo i naše skoré, kdy o branky se postarali Adam Plšek, Samuel Planý, Adam Polčák a Daniel Krézek. Převaha našeho mužstva byla velká a soupeř se na naší polovinu takřka nedostal. Do konce utkání naše vedení ještě postupně navyšovali Petr Buček, Matěj Zelinka a Daniel Krézek. Při poslední brance si hráči dovolili i choreografickou ukázku oslavy vstřelené branky.

Zhodnocení zápasu: Těžko se hodnotí takové utkání ve kterém jsme na hřišti jednoznačně dominovali. Pozitivem na celém utkání je to, že o branky se podělilo hned deset střelců a mužstvo se tak nemusí spoléhat jenom na jednoho, nebo dva gólové střelce. V sobotu se představíme na domácím hřišti proti Mohelnici.

FOTOGALERIE

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Sytař – Plšek, Krézek – Zelinka M., Buček, Latzel – Planý. Střídali: Malysa – Bartoš, Sedlák, Švec, Kubánek, Zelinka K.,Polčák, Špelda, Forajta, Dostál. Branky za FKJ: Polčák 3x,Planý 2x, Krézek 2x, Zelinka M. 2x, Sytař, Špelda, Latzel, Plšek, Zelinka K., Buček.